Jeździsz na deskorolce? Pamiętaj o plastrach na otarcia!

Posted by admin | Deska | wtorek 21 Lipiec 2015 8:38 am

Pasjonaci sportów ekstremalnych, a w szczególności miłośnicy jazdy na deskorolce, bardzo dobrze wiedzą, że wypadki zdarzają się niemal codziennie. Ich efektami są zazwyczaj bolesne rany i otarcia. Urazów najczęściej doznają osoby, które zapomną założyć przed ćwiczeniami odpowiednich ochraniaczy.

Skaleczenia zawsze są uciążliwe, a co najgorsze, uniemożliwiają dalsze treningi. W takich sytuacjach ratunkiem okażą się przyspieszające gojenie plastry na otarcia. Łatwo je nabyć w aptece (zob. tutaj) lub większej drogerii. Specjalne opatrunki nie tylko pomagają w regeneracji uszkodzonych partii skóry, ale także umożliwiają swobodne poruszanie się. Dzięki temu każda osoba jeżdżąca na desce szybko powróci do ćwiczeń.

Plastry na otarcia dostępne są w kilku różnych wariantach. Istnieją opatrunki hydrożelowe, specjalnie zaprojektowane z myślą o łokciach i kolanach. Takie modele szczególnie przydadzą się podczas sportów deskorolkowych, gdyż właśnie kolana i łokcie są miejscami najbardziej narażonymi na wszelkiego rodzaju urazy. Dla osób o wrażliwej skórze poleca się przede wszystkim wersję z kojącym aloesem. Większość  takich opatrunków jest także wodoodporna, a niektóre modele odznaczają się transparentnością.

Dzięki odpowiednim plastrom na otarcia zmniejsza się ryzyko powstania szpecących blizn po ranach. Opatrunki chronią również przed wniknięciem do organizmu brudów i groźnych bakterii. Warto pamiętać, że nawet drobne draśnięcie może stanowić przyczynę późniejszego zakażenia, jeśli nie zostanie w porę przemyte i zabezpieczone. Zabezpieczanie skaleczeń i otarć chroni przed ich ponownym otwarciem i kolejnymi urazami. Ogromną zaletą plastrów jest także to, że nie stanowią one żadnej przeszkody w trenowaniu nowych tricków na deskorolce.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.