Alternatywy dla mat do ćwiczeń

Posted by admin | Ćwiczenia | sobota 2 września 2017 11:28 am

Mata do ćwiczeń to jeden z podstawowych sprzętów, które można kupić w każdym sklepie sportowym. Nie zmienia to faktu, że większość osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fitnessem czy aerobikiem, nie chcą już na początku inwestować znacznych pieniędzy w specjalistyczny sprzęt. Dlatego korzystają oni z innych, mniej popularnych środków, jakie, choć co prawda nie są w pełni bezpieczne, to w zadowalający sposób spisują się jako maty do ćwiczeń. Jakie zatem są alternatywy dla tego rodzaju przyrządów?

1. Karimata

Mimo iż karimata jest jednym z typów mat, które pierwotnie były przeznaczone do ćwiczeń, to ze względu na swoje nikłe właściwości antypoślizgowe lepiej sprawdzają się one jako podkładki pod śpiwór podczas biwakowania. Częściej bowiem karimat używa się jako sprzętu turystycznego, który, chociaż niewygodny, skutecznie izoluje od zimnej powierzchni. Z tego samego powodu osoby rozpoczynające swoje treningi na początku korzystają właśnie z karimaty.

2. Koc albo ręcznik

Wykorzystanie koca bądź ręcznika jako maty do ćwiczeń nie jest rozsądnym pomysłem. Nie dość, że nie zabezpieczają one skutecznie ćwiczących przed kontuzjami, ponieważ nie ochraniają ich przed upadkiem, to jeszcze podczas wykonywania wymagających treningów ich szorstka powierzchnia może podrażnić skórę. Kolejny minus koca albo ręcznika to także fakt, że uprawianie na nich gimnastyki nie jest wygodne. Mata, jaką jest cienka warstwa izolująca ciało od powierzchni, która dodatkowo ma drapowaną, nierówną fakturę, skutecznie więc zdemotywuje do ćwiczeń.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.