Białko na masę mięśniową

Posted by admin | Suplementy i odżywki | poniedziałek 6 lipca 2020 5:18 pm

Każdy, kto ćwiczy, pragnie widzieć tego efekty. Żeby je jednak uzyskać, nie wystarczy wycisk na siłowni, istotne jest również zadbanie o odpowiednią dietę. Szczególną wagę warto przykładać do białka.

Białko a masa mięśniowa

Białko pełni różne funkcje w organizmie, jest m.in. składnikiem enzymów i hormonów oraz budulcem narządów i mięśni. To dzięki niemu możliwy jest wzrost człowieka, a także masy mięśniowej.

Bodybuilding nutrition supplements

Białko na mase – jak wyliczyć zapotrzebowanie?

Zapotrzebowanie zależy od wagi oraz aktywności fizycznej, dlatego dla każdego musi być wyliczane indywidualnie. Podczas budowania masy codziennie powinno się przyjmować od 1,4 grama do 1,7 grama, maksymalnie 2 gramów na kilogram ciała, przy czym są to zalecenia dla osób aktywnych fizycznie. Nie należy przekraczać zalecanej dawki, ponieważ nadmiar białka może zakwasić organizm.

Jakie białko na masę?

Szczególnie polecane są izolaty z białka serwatkowego, które zawierają nawet 90% białka. Jednocześnie posiada ono niską zawartość cukru i węglowodanów, a zawarte w niej aminokwasy są rozgałęzione (BCAA). BCAA pełnią istotną funkcję w budowaniu mięśni.

Również weganie mogą stosować odżywki białkowe, ponieważ na rynku można znaleźć białka roślinne, np. białko grochu.

Więcej informacji o białku na masę tylko pod tym adresem

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.