Ćwiczenia na atlasie sportowym

Posted by admin | Ćwiczenia | środa 14 listopada 2018 4:04 pm

Atlasy sportowe można znaleźć we wszystkich siłowniach. Wynika to z bardzo dużej wszechstronności takich urządzeń. Można na nich wykonywać niemal wszystkie ćwiczenia na poszczególne partie mięśni, a jednocześnie można również realizować ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Wybierając atlas sportowy warto zwrócić uwagę między innymi na rodzaj materiałów zastosowanych do ich wykonania. Przekłada się to bezpośrednio na trwałość urządzeń. Jest to bardziej istotne przy wybieraniu atlasów sportowych do siłowni, gdzie większa intensywność użytkowania urządzenia wymaga jego większej trwałości. Jednak również do domów warto postawić na atlasy treningowe, które mają długie gwarancje.

Elementy do atlasów

Powodem wszechstronności atlasów jest możliwość montowania do nich odmiennych elementów, które pozwalają na wykonanie różnych rodzajów ćwiczeń. Do atlasów można montować:
– uchwyt do atlasu zarówno obrotowy jak też zaczepowy
– drążki proste, łamane, krótkie, trójkątne
– gryfy do ćwiczenia różnych partii mięśni.
Jeśli chce się wykonywać na atlasie więcej ćwiczeń warto zaopatrzyć się w większą ilość elementów, które można przy atlasie zamontować. Wówczas można bez żadnych problemów realizować wszystkie niezbędne ćwiczenia w ramach określonych programów treningowych. Poszczególne uchwyty do atlasów pozwalają na stworzenie urządzenia, które jest zdecydowanie bardziej funkcjonalne. Taki sprzęt pozwala na realizowanie ćwiczeń na wszystkie partie mięśni, co ma duże znaczenie choćby przy realizowaniu treningów siłowych.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.