Deskorolki i ich rodzaje

Posted by admin | Deskorolki | poniedziałek 5 lutego 2018 1:50 pm

Obecnie jazda na deskorolce to popularny rodzaj aktywności. Jest to nie tylko sport, ale także styl życia. Szczególnie popularne są wśród młodzieży. Jest to bardzo dobry pomysł na prezent dla dziecka. Należy jednak przed zakupem poznać kilka rodzajów deskorolek. Wybór odpowiedniej to ważna sprawa, szczególnie, gdy dziecko zaczyna dopiero naukę jazdy.

Rodzaje deskorolek

deskorolki-krótkie, czyli skateboard,

-długie, czyli longboard,

-miniaturowe, czyli fingerboard,

-dla dzieci,

-wyczynowe.

Do wykonywania akrobacji na desce, służą krótkie deskorolki. Niewątpliwie są one najbardziej popularne. Deskorolki longboard, występują do 2 metrów długości. Są one ciężkie, dlatego wykonywanie akrobacji jest na nich niemożliwe. Ich zaletą jest to, że osiągają szybkie prędkości. Można jeździć nimi po wzniesieniach.

Deski dla dzieci

Budowa deskorolek dla dzieci nie różni się nazbyt od tych, które przeznaczone są dla dorosłych osób. Nie ulega jednak wątpliwości, że są one mniejsze niż standardowe deski. Ważną kwestią jest to, aby przy zakupie deski dla dziecka, kierować się jej wytrzymałością. Wpływa to oczywiście na bezpieczeństwo dziecka.

Co to są deski wyczynowe?

Deski wyczynowe są krótkie, produkowane z najwyższej jakości materiałów. Wyróżniają się tym, że mają uniesiony tył i przód. Dla osób początkujący, nie będą one odpowiednie, gdyż są trudne do jeżdżenia. Istnieje wiele kursów, na których uczą jazdy na deskorolce od podstaw.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.