Dla kogo przeznaczony jest rower szosowy?

Posted by admin | Rower | poniedziałek 7 grudnia 2020 3:10 pm

Jazda na rowerze od dawna cieszy się olbrzymią popularnością, jednak w ostatnim czasie zauważalny jest znaczny wzrost powszechności używania tego pojazdu. Zazwyczaj wykorzystywany jest w celach relaksacyjnych, a także jako forma aktywności fizycznej, jednak z uwagi na rozwijającą się świadomość ekologiczną populacji i fakt, że samochody wydzielają mnóstwo spalin, wiele osób zamienia auta właśnie na rower i wykorzystuje go jako środek transportu do pracy, czy też na zakupy. Czym zatem różnią się różnego rodzaju rowery?

Rodzaje rowerów

Do wyprawy po mieście, do pracy lub na zakupy doskonale nadają się rowery miejskie, jednak w przypadku bardziej intensywnej aktywności, niezbędny jest profesjonalny rower. Dla długodystansowych wypraw po twardej drodze przeznaczone są rowery szosowe. Sprzętem takim należy posługiwać się w przypadku szybkiej jazdy po utwardzonej nawierzchni. Przykładem mogą być drogi publiczne. Rower szosowy nie jest jednak odpowiedni do tras leśnych ze względu na ich miękkie podłoże.
Ten typ roweru wyróżnia się spośród innych rodzajów tym, że posiada niezbyt szeroką, lekką ramę oraz koła z wąskimi oponami. Nie można go zatem pomylić z innym rowerem.

Rowery szosowe należą do profesjonalnych sprzętów kolarskich, dlatego też przeznaczone są głównie dla osób posiadających jakieś doświadczenie w tym sporcie. Z uwagi na to, że wykorzystując ten rodzaj pojazdu można osiągnąć dość dużą prędkość, nie powinny używać go osoby początkujące.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.