Dlaczego warto jeździć na wrotkach?

Posted by admin | Rolki | wtorek 11 czerwca 2019 1:43 pm

Jazda na rolkach to jeden z najprzyjemniejszych sportów. Można go uprawiać praktycznie wszędzie. Może go uprawiać praktycznie każdy. Wrotki damskie na SportBody.pl czy męskie nie kosztują dużo…

Dlaczego warto jeździć na wrotkach?

Jazda na wrotkach pomoże nam spalić nadmiar kilogramów. W czasie godziny intensywnej jazdy możemy spalić nawet 700 kalorii. Ważne żeby ćwiczyć w miarę regularnie i utrzymywać tętno na mniej więcej stałym poziomie.

Ten rodzaj aktywności ma jedną bardzo ważną zaletę, nie obciąża nadmiernie stawów. Ruch jest płynny, dzięki temu kolana i kręgosłup są zdecydowanie mniej narażone na kontuzję niż na przykład w przypadku biegania. Dlatego na wrotkach mogą jeździć osoby, które borykają się ze sporą nadwagą.

Jeżdżąc na wrotkach poprawiamy też naszą kondycję. Wzmacniamy serce i poprawiamy krążenie krwi. Dzięki temu nasz organizm jest silniejszy i działa bardziej wydajnie. Poprawiamy też koordynację ruchową. Wszak utrzymanie równowagi na rolkach nie jest łatwa sprawą… Wszystkie mięśnie w naszym ciele muszą ze sobą idealnie współpracować.

Wrotki wyrabiają więc poczucie równowagi i rozwijają koordynację ruchową. A ta umiejętność z pewnością przyda nam się w codziennym życiu.

Wrotki mogą też odciążyć nasz domowy budżet. Sprawdzą się jako nasz prywatny środek transportu. Zwłaszcza w dużych miastach, gdzie jest dużo chodników i ścieżek rowerowych. Jadąc na wrotkach omijamy miejskie korki…

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.