Dlaczego warto wybrać kominiarkę na rower?

Posted by admin | Sportowa odzież | wtorek 12 listopada 2019 2:12 pm

Każdy rowerzysta doskonale wie, jak niezwykle istotne w czasie zimy jest zabezpieczenie swojego ciała przed wychłodzeniem i utratą ciepłą. Brak odpowiedniego zabezpieczenia głowy przed zimnem powoduje nie tylko niepotrzebny dyskomfort w czasie jazdy, lecz przede wszystkim ogromne ryzyko powstawania przeziębienia, a nawet o wiele poważniejszych chorób związanych z zapaleniami zatok, czy też uszu.

szukaj na dobrerowery.pl

Jak zabezpieczyć głowę?

Z tego właśnie powodu tak bardzo ważne jest to, aby szczególnie skutecznie zabezpieczyć głowę podczas jazdy na rowerze. Nie wystarczy w tym wypadku założyć cokolwiek ciepłego np. grubą wełnianą czapkę, ponieważ na rowerze będzie się ona cały czas zsuwała, co powodować będzie pogorszenie jej właściwości ocieplających. Dla zachowania właściwego poziomu bezpieczeństwa powinno się natomiast stosować kominiarkę na rower.

Czym są kominiarki na rower?

Kominiarki powszechnie kojarzą się ze złodziejami, którzy chcą ukryć całą swoją twarz. W przypadku jednak rowerzysty celem jest nie anonimowość, lecz skuteczne i co najważniejsze stabilne zabezpieczenie całej powierzchni głowy. Kominiarka nadaje się do tego szczególnie dobrze, ponieważ dzięki swojej konstrukcji nie ma możliwości, aby choć na milimetr zsunęła się z głowy. A użyty do jej produkcji termoaktywny materiał powoduje, że zachowuje ona całe ciepło, które emitowane jest przez głowę. Dzięki temu nawet w przypadku największego mrozu głowa pozostaje całkowicie bezpieczna.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.