Dobre i pojemne sakwy rowerowe

Posted by admin | Rower | środa 20 października 2021 6:56 am

Jazda na rowerze to jedna z najbardziej docenianych aktywności fizycznych. Wiosną oraz latem jej popularność rośnie. Coraz więcej osób decyduje się na to, aby wsiąść na swój jednoślad, który wykorzystują m.in. do wycieczek na długich trasach, np. na kilka dni. W takim przypadku (oraz w wielu innych) przydać się mogą sakwy rowerowe. Oferowane są one w różnych wersjach.

Najważniejsze czynniki podczas wyboru sakwy na rower

Wymienić można kilka najważniejszych czynników, jakie należy uwzględnić podczas zakupu sakw (https://www.dobrerowery.pl/sakwy-i-torby). Oto one:

  • pojemność sakwy – im jest ona większa, tym więcej będzie można zabrać ze sobą. Przy czym nie można zapominać o tym, że im więcej się włoży do środka, tym znacznie zwiększy się ciężar. Ten fakt, również należy uwzględnić, aby nie męczyć się ze zbyt dużą wagą swojego tobołka.
  • budowa sakwy – największą popularnością cieszą się te modele, które posiadają dwie niezależne od siebie torby. Przy czym ich montaż może okazać się nieco skomplikowany. Na krótkie trasy na pewno dobrze sprawdzi się sakwa z jedną torbą, łatwo montowaną.
  • sposób montażu – do wyboru są te, które montowane są na przodzie oraz z tyłu. Warto wziąć pod uwagę swój komfort jazdy i wygodę.
  • materiał wykonania – sakwy rowerowe mogą zostać wykonane z poliestru (łatwiejszy do wyprania, sztywniejszy) lub z cordury (elastyczniejsza, bardziej wytrzymała, łatwo brudząca się).
sakwy rowerowe

Czy sakwa jest wodoodporna?

Jeden z najważniejszych czynników, który należałoby osobno omówić to wodoodporność. Podczas jazdy na rowerze, w szczególności na długich trasach, nawet tych kilkudniowych, mogą przydarzyć się najróżniejsze wypadki. Jeżeli w swoich sakwach trzyma się cenne rzeczy, należy upewnić się, że są one chronione materiałem wodoodpornym. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że żadna rzecz w środku nie ulegnie zniszczeniu.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.