Jak wybrać zaopatrzenie w góry?

Posted by admin | Sprzęt | sobota 23 listopada 2019 11:21 am

Góry rok w rok przyciągają ogromną liczbę turystów, niezależnie od sezonu. Zarówno latem, jak i zimą na szlakach roi się od spełnionych pięknych widoków wędrowców. Prawda jednak jest taka, że nie wszyscy z nich wiedzą, jak przygotować się do wędrówki po górach. Zwłaszcza dłuższe wyprawy trekkingowe wymagają zgromadzenia odpowiedniego ekwipunku, które znaleźć można między innymi w sklepach outdoorowych marek takich jak Mammut.

Bez czego turysta w górach nie może się obejść?

Górskie wędrówki bywają bardzo wymagające, a każdy doświadczony turysta wie, że pogoda tutaj bywa naprawdę nieprzewidywalna. Warunki potrafią zmienić się diametralnie w ciągu kilku minut, dlatego warto być zawsze przygotowanym na wszystko. Dlatego podstawowym wyposażeniem turysty powinien być odpowiednio wytrzymały plecak, który pomieści wszystkie niezbędne rzeczy. Warto zadbać o to, by posiadał odpowiednio wyprofilowany stelaż, który przyniesie większość ciężaru na pas biodrowy. W plecaku koniecznie musi się znaleźć śpiwór, mała karimata oraz odzież.

Jak dobrać odzież do górskich wędrówek?

Odzież trekkingowa powinna być przede wszystkim dobrana do panującej na dworze pogody. Jednak w górach potrafi ona zmienić się tak szybko, że warto być przygotowanym na wszystko. Dlatego w plecaku powinien znaleźć się więcej niż jeden komplet zapasowej odzieży, oraz wygodne buty. Warto zadbać o to, by plecak był wyposażony w pokrowiec przeciwdeszczowy, który zapobiegnie zamknięciu rzeczy w razie nagłej ulewy. Nie wolno również zapominać o tym, by zawsze mieć przy sobie podręczną apteczkę, w której znajdą się niezbędne leki, krem do stóp oraz przydatne opatrunki. W kompletowaniu górskiego zaopatrzenia warto zdać się na sprawdzone marki, takie jak Mammut (https://www.polarsport.pl/mammut.html), które dostarczają od wielu lat rzeczy najwyższej jakości, charakteryzujące się ogromną wytrzymałością.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.