Licznik rowerowy – przydatny dla każdego rowerzysty

Posted by admin | Akcesoria | czwartek 2 lutego 2023 11:03 am

Wyposażenie swojego roweru w różne dodatkowe akcesoria pozwala na jeszcze przyjemniejszą jazdę, a także dokładne monitorowanie swoich osiągów. Jednym z podstawowych dodatków dla każdego rowerzysty są liczniki rowerowe. Te proste z pozoru urządzenia są niezwykle przydatne w codziennej jeździe i pozwalają na lepszą ocenę swojej kondycji.

Podstawowe zastosowania liczników rowerowych

Licznik rowerowy służy przede wszystkim do pomiaru prędkości w czasie jazdy na rowerze. Funkcja ta jest bardzo ważna, bowiem pozwala na lepszą ocenę swojego stylu jazdy i osiąganych wyników. Utrzymywanie odpowiedniej prędkości jest ważne nie tylko dla zawodowych rowerzystów. Prędkość na właściwym poziomie jest potrzebna m.in. do uzyskania najlepszych efektów w spalaniu tłuszczu.

Oprócz tego dobry licznik rowerowy może zaoferować szereg innych funkcji:

  • Mierzenie przejechanego dystansu – funkcja bardzo przydatna dla osób wybierających się często w dłuższe trasy. W lepszych modelach można tworzyć statystyki zarówno pojedynczych wycieczek, jak i dotyczące łącznego dystansu przejechanego w określonym czasie.
  • Liczenie kalorii – nie wszystkie liczniki posiadają taką funkcję, ale zawsze jest ona bardzo przydatna, szczególnie dla osób odchudzających się.
  • Pomiar średniej prędkości – również ta funkcja jest bardzo ważna dla osób, które chcą mierzyć swoje wyniki i którym zależy na jak najlepszych osiągach.

Licznik jest zatem prostym dodatkiem, który zapewnia mnóstwo ciekawych funkcji. Fakt, wiele z nich dostępnych jest obecnie w smartfonach. Równocześnie dostęp do nich w czasie jazdy jest znacznie łatwiejszy w przypadku licznika, przez co wielu rowerzystów nadal woli to rozwiązanie. Ponadto nawet bardzo dobre liczniki rowerowe nie kosztują szczególnie wiele. Wybierać dla siebie odpowiedni model warto zwracać uwagę nie tylko na jego funkcje, ale również wytrzymałość i wodoodporność.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.