Koszula męska- dopasowanie odpowiedniego rozmiaru

Posted by admin | Sportowa odzież | wtorek 28 lutego 2017 2:33 pm

14123imgDecydując się na zakup koszuli przede wszystkim należy brać pod uwagę takie kwestie jak wygląd, materiał, a także sposób uszycia, czyli najprościej ujmując przeznaczenie. Dopasowanie koszuli męskiej

Pasujące koszule męskie mają dwa rozmiary. Przede wszystkim jest to rozmiar samej koszuli, a także kołnierzyka. Dopasowany kołnierzyk musi przylegać do szyi w taki sposób, aby można było swobodnie włożyć palec między szyję, a koszulę. Czym jest rozmiar kołnierzyka? To najprościej mówiąc obwód szyi mierzony w centymetrach, oczywiście powiększony o szerokość jednego, ewentualnie dwóch palców. Specjaliści doradzają, aby kształt jaki ma kołnierzyk został dopasowany do kształtu twarzy, długości szyi, a także do stopnia formalności pozostałych elementów ubioru.

Rozmiar koszuli

Rozmiar koszuli określany jest głównie na podstawie wzrostu. Należy dobierać ten produkt zgodnie z tabelą, ponieważ producenci mogą posiadać własne rozmiarówki i na to trzeba bardzo uważać, chociaż patrząc na rozmiarówki w łatwy sposób można dobrać idealny „egzemplarz”. Elegancka koszula, przede wszystkim nie może być za długa, ani za krótka. Powinno się ją swobodnie chować w spodniach, a jednocześnie nie może wychodzić z nich ponieważ wygląda to bardzo nieestetycznie. Dobra koszula męska według wszelkich obserwacji uzyskuje odpowiedni rozmiar, na ogół po trzech praniach.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.