Na co zwrócić uwagę kupując uprząż do wspinaczki?

Posted by admin | Wspinaczka | czwartek 21 czerwca 2018 12:30 pm

Chociaż część osób uprawia wspinaczkę sportową bez żadnej asekuracji, to trzeba podkreślić, że jest to zachowanie bardzo ryzykowne, które w każdym momencie może zakończyć się odpadnięciem od ściany i bardzo poważnymi konsekwencjami. Dla własnego bezpieczeństwa warto zadbać o odpowiednią asekurację. A tę ciężko jest sobie wyobrazić bez optymalnej uprzęży do wspinaczki.

Uprząż do wspinaczki – biodrowa czy pełna

Wielu początkujących wspinaczy, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w terenie zastanawia się nad tym, jaką uprząż wybrać. Na rynku najbardziej popularne są dwa rozwiązania, a mianowicie uprząż biodrowa oraz uprząż pełna. Częściej wybierana przez wspinaczy jest uprząż biodrowa, która ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Przy jej pomocy można wspinać się zarówno na sztucznych ściankach wspinaczkowych jak i w terenie. Uprząż (https://www.polarsport.pl/wspinaczka/uprz.html) pełna zalecana jest do wspinaczki uprawianej przez dzieci oraz do stosowania w warunkach zimowych.

Koszt zakupu uprzęży

Koszty uprzęży mogą być niezwykle zróżnicowane – wszystko jest w tym przypadku uzależnione zarówno od producenta jak i klasy samego wyrobu. Jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że wspinaczka jest jednym z droższych sportów. Koszt zakupu podstawowej uprzęży biodrowej to wydatek kilkuset złotych. Osoby początkujące, które mają ograniczone finanse mogą rozważyć zakup używanego sprzętu lub jego początkowe wypożyczanie – taką możliwość daje większość klubów sportowych.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.