Ramy rowerowe – kręgosłup roweru?

Posted by admin | Rower | wtorek 7 maja 2019 11:41 am

Rama rowerowa jest częścią roweru. Musi być ona przede wszystkim lekka, mocna i sztywna – pozwala to na użycie różnych materiałów oraz kształtów. Długość rur i kąty, pod którymi są przymocowane, definiują geometrię ramy. Produkt ten pozytywnie wpływa także na komfort jazdy.

Prawidłowo wykonana rama rowerowa

Geometria ramy zależy od zamierzonego zastosowania. Na przykład, rower szosowy ma umieszczoną ramę w niższej i dalszej pozycji względem siodła, dając bardziej przykucniętą pozycję do jazdy. W ten sposób rowerzysta ma zapewniony maksymalny komfort podczas długiej jazdy. Ramy rowerowe powinny być wykonane przede wszystkim z bardzo dobrej jakości materiałów. Mówi się, że rama jest kręgosłupem roweru – właśnie dlatego musi być ona bardzo trwała. Geometria ramy ma również wpływ na właściwości manipulacyjne.

Ramy rowerów

Rowery zostały zaprojektowane z myślą o przyjemnej jeździe. Ramy rowerowe o tradycyjnej geometrii są często kojarzone z większym komfortem i większą stabilnością. Mają one również zazwyczaj większy rozstaw swojej osi. Dłuższy rozstaw osi przyczynia się do skutecznej amortyzacji wstrząsów. Często zdarza się również tak, że ramy są wykonane tak, aby można je uregulować. To świetna opcja, ponieważ rowerzysta może indywidualnie zadecydować o swojej ramie. Rama rowerowa stosowana jest w rowerze w celu zapewniania komfortu jazdy.

Ramy rowerowe są zwykle zróżnicowane w swojej budowie. Wszystko zależy od danego producenta. Produkt ten jednak jest w stanie zapewnić przyjemną jazdę.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.