Rany i skaleczenia

Posted by admin | zdrowie | wtorek 21 sierpnia 2018 3:30 pm

Posiadając dzieci na pewno nie ominiemy problemu skaleczeń i zranień podczas codziennej zabawy. Skaleczenia najczęściej zdarzają się dzieciom poza domem, często na podwórku lub w szkole. Szczególnie gleba jest środowiskiem niekorzystnym i groźnym dla nawet małej ranki. Rodzice powinni posiadać odpowiednią wiedzę na temat dezynfekcji i radzenia sobie z drobnymi zranieniami.

Przemywanie rany

Pierwszą rzeczą, która uczynimy po zranieniu powinna być odpowiednia dezynfekcja rany. Możemy umyć rankę pod bieżącą wodą, możemy użyć też specjalnych preparatów odkażających pochodzących z apteki, takich jak na przykład octenisept, są one ogólnodostępne bez recepty. Warto posiadać taki środek w swoim gospodarstwie domowym, ponieważ umożliwia on dokładniejszą dezynfekcję i zabija więcej bakterii i innych drobnoustrojów niż zwykła woda, nawet ta z mydłem.

Jeśli chcemy posiadać większą wiedzę na temat radzenia sobie ze zranieniami i skaleczeniami, to możemy poczytać ciekawe blogi i artykuły na ten temat znajdujące się w internecie. Możemy również poprosić o poradę naszego lekarza rodzinnego, który posiada dużą wiedzę na temat radzenia sobie z codziennymi radami i chętnie nam pomoże w kryzysowej sytuacji.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.