Rękawice bramkarskie z usztywniaczami na palce

Posted by admin | Sporty drużynowe | poniedziałek 2 Kwiecień 2018 1:59 pm

W dzisiejszych czasach bardzo wielu początkujących bramkarzy decyduje się na zakup rękawic z usztywniaczami na palce, które można znaleźć w każdym profesjonalnym sklepie sportowym. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, po co są tak naprawę dodatkowe usztywniacze i czy rzeczywiście podczas gry mogą się przydać.

Po co są rękawice z usztywniaczami na palce?

Jak wspomniano powyżej, rękawice bramkarskie z dodatkowymi usztywniaczami na palce cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale mało kto tak naprawdę zdaje sobie sprawę, do czego one tak naprawdę służą. Najprościej rzecz mówiąc, usztywniacze pomagają uniknąć wielu groźnych kontuzji jednej z najważniejszej dla bramkarzy części ciała, czyli dłoni. Niestety dodatkowe zabezpieczenie okupione jest zdecydowanie gorszym czuciem piłki, dlatego też profesjonalni bramkarze korzystają z tych modeli zazwyczaj podczas treningów. Osoby, które często mają problemy z wybitymi palcami powinny jak najbardziej zastanowić się nad ich zakupem.

Krój Rollfinger

Godne polecenia są rękawice bramkarskie ze sklepu KajaSport, które oparte są na kroju Rollfinger, czyli mają specjalne obszycie palca dookoła pianką. Modele tego typu znacząco poprawiają powierzchnię chwytną. Jest to w chwili obecnej najlepsze rozwiązanie dla bramkarzy, którzy mają małe dłonie. Rękawice tego typu charakteryzują się średnią wytrzymałością i przystępną ceną. Jedyną wadą jest trudność w naprawie, dlatego też przy niektórych usterkach jedynym rozwiązaniem jest zakup nowych modeli.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.