Rower 27.5 cala – charakterystyka

Posted by admin | Rower | piątek 25 sierpnia 2023 2:52 pm

By rowerem jeździło się wygodnie należy odpowiednio dobrać jego rozmiar do wzrostu. W poniższym poradniku sprawdzimy jak najlepiej zmierzyć „rozmiar” roweru, w jaki sposób przełożyć go na wysokość osoby jeżdżącej, a także jakie mogą być konsekwencje jazdy zbyt dużym lub zbyt małym rowerem. Dowiemy się także jak wyregulować najważniejsze miejsca w jednośladzie, by pomimo różnic w budowie dało się nim komfortowo poruszać.

Jaki rower do konkretnego wzrostu?

Podczas kupna roweru w sklepie internetowym jak GreenBike, trzeba przede wszystkim odpowiednio dobrać jego rozmiar. Najlepszym sposobem jest patrzenie na wielkość kół, można stosować rozmiar ramy jednak te nie zawsze są intuicyjne. Średnica kół musi być jednak dostosowana do ramy, a z tego rachunku łatwo wyliczyć do jakiego wzrostu dany rower będzie dostosowany. Dla przykładu jeżeli mamy koła 26 cali, to najlepiej jeżeli nasz wzrost będzie zawierał się w przedziale 165-170 cm. Rower 27.5 cala dobrze sprawdzi się natomiast w przypadku osób, które mają powyżej 175 cm wzrostu. Dla osób powyżej 180 cm odpowiednim wyborem będzie rower z kołami o rozmiarze 29 cali.

rower 27.5 cala

Dostosowanie roweru do wzrostu

Oczywiście nie jest powiedziane, że jeśli minimalnie nie mieścimy się w przewidzianych granicach to dany rower nie będzie nam pasował. Pamiętajmy, że dzięki regulacji wysokości siodełka oraz kierownicy możemy uzyskać idealną pozycję nawet na takim jednośladzie, który będzie za duży lub za mały. Rower 27.5 cala będzie więc w stanie „obsłużyć” również osobę o wzroście poniżej 175 cm, a nawet w pewnych przypadkach poniżej 170 cm. Jeżeli nasz wzrost jest niższy, obniżamy siodełko i kierownicę, jeżeli jest zbyt duży – podwyższamy. W tym drugim przypadku nie możemy jednak przekroczyć maksymalnego wysunięcia tych elementów, bo może się to skończyć bardzo poważnym wypadkiem. Najlepiej regulację przeprowadzić z pomocą dobrego serwisanta.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.