Spodnie dla miłośników turystyki pieszej

Posted by admin | Odzież | poniedziałek 17 maja 2021 9:02 am

Softshell to nowoczesny materiał wykorzystywany do tworzenia odzieży przeznaczonej dla miłośników pieszych wędrówek. Jego podstawowym zadaniem jest chronić przed wiatrem i zapewniać użytkownikowi odpowiedni komfort termiczny, dzięki właściwościom oddychającym. Wśród produktów dostępnych w sklepach znaleźć można m.in. spodnie.

Dobór spodni do rodzaju aktywności

Na wyprawy trekkingowe warto zabrać ze sobą wygodne spodnie softshell o wysokich parametrach oddychalności. Modele oferowane przez renomowanych producentów nie krępują ruchów, co przydaje się podczas wspinaczki lub pokonywania przeszkód terenowych. Dodatkowe wzmocnienia w miejscach szczególnie narażonych na przetarcie chronią przed przypadkowymi rozdarciami i uszkodzeniami. Odpowiednio dobrane spodnie stanowią skuteczną ochronę przed wiatrem i nadmiernym poceniem. Najbardziej uniwersalne modele wyposażone są w odpinane nogawki. Takie rozwiązanie pozwala jednym ruchem dłoni zamienić długie spodnie w krótkie i dostosować ubiór do zmieniających się warunków atmosferycznych. 

Na co zwrócić uwagę wybierając spodnie softshell

Przy wyborze spodni softshellowych, warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego materiału. Niektórzy producenci mają w swej ofercie produkty, które zapewniają odpowiednią oddychalność, skutecznie chronią przed wiatrem, a dodatkowo charakteryzują się dużą elastycznością. Dzięki temu spodnie softshell dokładnie przylegają do ciała, jednak nie krępują ruchów podczas pieszych wędrówek. Wybrane modele wyposażone zostały dodatkowo w hydrofobowe wykończenie DWR, które stanowi skuteczną ochronę w przypadku występowania lekkich opadów deszczu. Przed dokonaniem zakupu warto również sprawdzić ilość kieszeni. Dodatkowy element wyposażenia spodni skiturowych stanowią rozpinane nogawki, które ułatwiają zakładanie i zdejmowanie butów. Duża ilość dostępnych produktów sprawia, że każdy z pewnością znajdzie model dostosowany do swych potrzeb i preferencji.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.