Strój piłkarski dla dziecka

Posted by admin | Obuwie dla dziecka | piątek 23 marca 2018 2:10 pm

Wielu chłopców w wieku szkolnym chodzi na zajęcia z piłki nożnej lub należy do sportowego klubu. Niektóre drużyny posiadają swoje własne stroje w odpowiednich barwach i ze swoim herbem/logo. Jednak jeżeli klub nie posiada własnych koszulek lub gdy dziecko po prostu wychodzi grać z kolegami w piłkę, warto wyposażyć je w odpowiedni strój.

Koszulka i spodenki

Do gry w piłkę nożną raczej nie nadaje się zwykła bawełniana koszulka. O wiele lepiej sprawdzi się tu specjalna, oddychająca koszulka, która będzie odprowadzała wilgoć. Spodenki powinny być dość luźne, aby nie ograniczały ruchów.

Getry i ochraniacze

Getry i ochraniacze nie są niezbędnym elementem ubioru piłkarza. Jednak warto zaopatrzyć dziecko w ochraniacz, gdyż podczas gry często dochodzi do urazów. Getry będą utrzymywały i zasłaniały ochraniacz. Wybierając ten sprzęt, należy zwracać uwagę, by nie był zbyt ciasny, aby krew dopływa do wszystkich partii ciała.

Buty piłkarskie

Buty piłkarskie  to najważniejszy element wyposażenia każdego piłkarza. Latem dzieci grają na boisku, a zimą przenoszą się do hali sportowej. Dlatego najlepiej wyposażyć je w dwa różne rodzaje piłkarskiego obuwia. Do gry na sali najlepsze będą buty halowe z KajaSport tzw. halówki. Poszukując butów halowych warto zwrócić uwagę na ich przyczepność. Obuwie piłkarskie powinno być starannie dopasowane do stopy dziecka. Kupując lanki, turfy, albo buty halowe należy porządnie przemyśleć zakup. Buty piłkarskie muszą być dopasowane, wytrzymałe i przeznaczone do odpowiedniej powierzchni.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.