W co ubrać się na komunię?

Posted by admin | Odzież | niedziela 27 listopada 2022 10:18 pm

Pierwsza Komunia Święta to uroczystość, do której zarówno dziecko, jak i rodzice przygotowują się znacznie wcześniej. Najważniejszy jest wymiar religijny całego wydarzenia, ale jego następstwem jest także obiad w rodzinnym gronie, a czasem nawet dłuższa impreza, o czym indywidualnie decydują rodzice. Przygotowania obejmują także podjęcie decyzji co do odpowiedniego stroju na komunię przede wszystkim dla dziecka, ale nie tylko – również rodzice i goście muszą dopasować właściwy strój. 

Jaki strój na komunię dla kobiet?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy mamą dziecka przyjmującego Pierwszą Komunię Świętą, czy może matką chrzestną, ciocią lub babcią, to warto przede wszystkim postawić na jasne i delikatne stylizacje, które idealnie wpiszą się w to radosne wydarzenie, w którym najważniejszą osobą jest dziecko i jego przeżycia. Jedną z najwygodniejszych alternatyw są sukienki na komunie dla kobiet o charakterze koktajlowym – oznacza to, że są one subtelne i zarazem eleganckie, a także posiadają kilka innych cech, które sprawiają, że są dobrym wyborem na komunię. Oczywiście na takie okoliczności można także założyć garsonkę, garnitur czy inny elegancki zestaw, ale to jednak waśnie sukienka najlepiej spisze się w tej roli. 

Idealna sukienka na komunię

Pierwsza Komunia Święta to uroczystość, która najczęściej odbywa się rano lub koło południa, a do tego zazwyczaj wiosną, gdy można sobie pozwolić już na nieco lżejsze outfity. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest sukienka koktajlowa, która pasuje na tę okazję zarówno fasonem, jak i kolorem. Koktajlowe sukienki na komunię to te, które odznaczają się klasycznym krojem – najczęściej jest to krój w kształcie litery A, trapezowy, a także kopertowy czy rozkloszowany. Fasony te dobrze leżą niemal na każdej sylwetce, prezentują się elegancko, a przy tym na pewno będziemy czuć się w nich swobodnie. Ich zaletą jest to, że skutecznie podkreślają atuty kobiecej sylwetki, a także tuszują drobne mankamenty. Na przykład krój kopertowy świetnie podkreśla talię i czyni sylwetkę jeszcze bardziej kobiecą, a w kształcie litery A pozwala na ukrycie nadprogramowych kilogramów w okolicach brzucha, bioder i ud. Także fason rozkloszowany to idealny sposób na podkreślenie talii oraz wyeksponowanie zgrabnych łydek. 

W przypadku sukienki na komunię dla kobiet ważna jest także ich długość. Otóż sukienki koktajlowe są zawsze w długości midi, a to oznacza, że mogą zaczynać się na wysokości kolan, a kończyć na dowolnej długości przed kostką. Warto więc dopasować je do swojej sylwetki również pod tym względem. Niższe panie powinny wybrać długość do kolan, natomiast te wyższe mogą pozwolić sobie także na te dłuższe warianty sukienek koktajlowych na komunię. Na komunię lepiej zrezygnować z długości maksi oraz mini. 

Inną istotną zasadą jest również umiar, jeśli chodzi o ewentualne dekolty i odsłonięte ramiona – na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej najlepiej wybrać bardziej zabudowane sukienki bez takich dodatków jak gołe plecy, głębokie dekolty czy zbyt odsłonięte ramiona. Jeśli już jednak wybierzemy taką stylizację, to do kościoła koniecznie trzeba założyć również stosowne okrycie wierzchnie – tak będzie znacznie bardziej stosownie oraz elegancko. 

Sukienka na komunię – jaki wybrać kolor?

Pierwsza Komunia Święta zazwyczaj odbywa się wiosną, więc warto wybierać jasne i radosne kolory, a odpuścić sobie te ciemne i przygnębiające. Na pewno kiepskim rozwiązaniem będzie sukienka czarna – najlepiej w ogóle z niej zrezygnować, natomiast takie kolory jak granatowy czy ciemnozielony są dopuszczalne, ale warto łączyć je z jaśniejszymi dodatkami. Natomiast idealnym rozwiązaniem są kolory pastelowe, na przykład beże, róże, błękity czy seledyny – ich tonację warto dopasować adekwatnie do swojej urody. Na komunię można także założyć sukienkę w kolorze czerwonym, ale warto wybrać do niej jaśniejsze dodatki. Musimy pamiętać o tym, że stylizacja na komunię powinna być elegancka, ale także dość lekka i subtelna, więc bardzo intensywne czerwienie niekoniecznie będą dobrym wyborem.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.