W jaki sposób zadbać o nowe spodnie dresowe?

Posted by admin | Sportowa odzież | piątek 10 września 2021 4:16 pm

Nowe spodnie dresowe od renomowanych producentów nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też warto o nie odpowiednio zadbać, dzięki czemu służyć będą nawet przez kilka sezonów. Niestety nawet najlepsze materiały mogą ulec zniszczeniu, gdy ze spodniami nie będziemy obchodzić się w odpowiedni sposób.

Jak dbać o spodnie?

Zgodnie z zaleceniami producenta spodnie dresowe należy prać wyłącznie w niskiej temperaturze (do 30 stopni Celsjusza). Jeżeli chodzi o prasowanie, to nie można przekroczyć temperatury 110 stopni Celsjusza. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że dresów nie powinno suszyć się w zwykłej suszarce bębnowej. Dużym błędem jest także bielenie. Wszystkie informacje dotyczące pielęgnacji spodni dresowych można znaleźć oczywiście na metce. Zamiast nosić te same spodnie przez kilka dni, dobrze jest dać im nieco odpocząć. Ta sama zasada dotyczy się pozostałej garderoby (koszul, butów, swetrów itp.). Jeżeli istnieje taka możliwość, to podczas prania warto zrezygnować z środków zmiękczających.

Przechowywanie dresów – o czym należy pamiętać?

Spodnie dresowe należy odpowiednio przechowywać, dlatego też warto zadbać o odpowiednią organizację garderoby. Jeżeli istnieje taka możliwość to spodnie najlepiej wieszać pojedynczo na wieszakach. Spodnie nie mogą za ciasno wisieć z racji tego, że będą szybko się gnieść. W ciasnej szafie znacząco zwiększa się również prawdopodobieństwo pojawienia się moli. Jeżeli chodzi o same wieszaki, to najlepszym wyborem są modele wykonane z polerowanego drewna. Aby oczyścić dzianinowe spodnie dresowe przydać może się także specjalna rolka do czyszczenia. Spodnie z włókien syntetycznych (poliester, elastan, nylon itp.) wyróżniają się dużą odpornością na zagniecenia. Spodnie z acetatu i wiskozy są mniej trwałe, dlatego też warto je prasować przez ręcznik.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.