Ze stelażem czy trekkingowe? Który plecak górski wybrać?

Posted by admin | Wspinaczka | poniedziałek 23 listopada 2020 9:53 am

Każdy miłośników przemierzania górskich szlaków doskonale wie, że najważniejszą sprawą, o której trzeba pamiętać, zanim postawi się pierwszy krok w górach, jest wyposażenie się w odpowiedni plecak. Na rynku dostać można dwie wersje plecaków górskich, czyli tradycyjne modele trekkingowe, oraz plecaki turystyczne ze stelażem. Czym się one charakteryzują oraz który z nich będzie lepszym wyborem?

Plecaki trekkingowe charakterystyka

Plecaki górskie trekkingowe, uznawane są za zdecydowanie najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny model takiego plecaka. Mogą być one używane nie tylko na górskich szlakach, lecz również podczas chodzenia do szkoły, oraz do pracy, czy też na niewielkie poza miejskie wycieczki.

Ogromną zaletą takich modeli jest fakt, że występują na rynku w niezwykle dużej ilości najróżniejszych wersji. Od tych prostych, z niewielką ilością kieszeni i przegród, po takie naprawdę duże i zaawansowane. Co więcej, posiadają wiele wersji kolorystycznych, a nawet kształtów.

Plecaki turystyczne ze stelażem charakterystyka

Czym charakteryzuje się plecak turystyczny ze stelażem? Jest to model zarezerwowany przede wszystkim dla tych osób, które aktywnie chcą chodzić po górach z nieco większym bagażem niż inni turyści. Stelaż powoduje, że w plecaku można zmieścić znacznie więcej, cięższego bagażu, a mimo to będzie on wygodnie oraz zdrowo utrzymywany na ciele, bez ryzyka dużego zmęczenia i powstawania jakichkolwiek urazów. Powoduje to, że idealnie sprawdza się on jako plecak górski i turystyczny. Oczywiście bardzo dużą wadą takiego modelu jest wysoka cena, która może amatorów i początkujących odstraszać. Nie da się również ukryć, że wersja ze stelażem nie grzeszy urodą, więc tu również mogą rodzic się pewne problemy. Mimo jednak to, jeśli szuka się plecaka na szlak, powyższe wady nie są aż tak istotne, liczy się tylko i wyłącznie kwestia praktyczności.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.