A może rower?

Posted by admin | Rower | piątek 22 listopada 2013 4:22 pm

Deskorolkowcy często bagatelizują jazdę na rowerze uwarzając ją za nudną i mało wymagającą. Takie podejście jest błędne a dyskusja na tematy typu co jest lepsze; deska czy rower nie ma sensu gdyż jak powszechnie wiadomo o gustach się nie dyskutuje a przynajmniej w teorii nie powinno.

zlaski6Rower w czasach gdy ulice naszych miast stają się coraz bardziej za korkowane a komunikacja miejska jeździ jak jeździ, rower wydaje się być jedyną opcją szybkiego poruszania się po mieście.  Wielu specjalistów od komunikacji wypowiada się w podobnym tonie, korki już nigdy nie będą mniejsze – pracujemy nad tym żeby nie stawały się większe. Jeżeli więc jest to prawda to możemy spodziewać się dalszego wzrostu popularności roweru jako środka transportu.

Szybkie poruszanie się po mieście to tylko jeden z wielu plusów jazdy na rowerze, o dodatkowych korzyściach wynikających z codziennej dawki sportu nie trzeba wspominać na serwisie taki jak ten. Pomyślicie sobie że niby fajnie ale dobry rower wcale nie jest tani. Nie musi to być do końca prawda, na serwisach ogłoszeniowych czy aukcyjnych możemy znaleźć oferty rowerów które zaczynają się już od kilkuset złotych. Nie ma co spodziewać się cudów po takim sprzęcie ani za dużo od niego wymagać, jazda nie będzie należała do najbardziej komfortowych ale pozwoli nam się przekonać czy jest to dla nas „sport” czy nie bez wyrywania dziury w naszym portfelu.

Jeżeli jednak jazda na rowerze się nam spodoba, wtedy musimy się rozejrzeć za sprzętem który przynajmniej w założeniu powinien posłużyć nam na wiele sezonów – taki sprzęt będzie trochę kosztować, ale należy to potraktować jako inwestycje która w zależności od częstotliwości jazdy powinna się zwrócić w przeciągu 2-4 lat w zależności od tego jak często będziemy wykorzystywać naszą maszynę jako główny środek komunikacji. Wiadomo że im częściej tymzlaski5 lepiej.

Rowery najlepiej kupować w sklepie internetowym, dlaczego? Głównym czynnikiem jest tutaj cena robiąc porównanie ceny w sklepie stacjonarnym i internetowym różnica na korzyść tego drugiego często sięga ponad 20%. Pamiętając że mówimy tutaj o kwotach rzędu 1,5 – 2,5 tysiąca złotych suma nie jest aż taka mała. Rowery najlepiej kupować w zaufanych sklepach internetowych, to znaczy w takich które działają na rynku przynajmniej od kilku lat a opinie na ich temat można znaleźć w wielu niezależnych miejscach w internecie, takich jak serwisy z opiniami czy zaufane fora dyskusyjne dla rowerzystów. Osobiście bardzo gorąco polecam solidne rowery w promocyjnych cenach w sklepie dobrerowery.pl