Maść na kontuzje

Posted by admin | Ćwiczenia | piątek 8 maja 2015 2:28 pm

końska maśćBolesna kontuzja może zdarzyć się każdej osobie. W takiej sytuacji trzeba zadbać o szybki powrót do pełniej sprawności. W ramach rehabilitacji warto zastosować preparaty takie jak maści, które przyspieszają regenerację uszkodzonych mięśni i stawów.

Wśród popularnych rozwiązań znajduje się między innymi końska maść. W sklepach można znaleźć wiele produktów tego typu. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim zawartość naturalnych składników, takich jak wyciąg z kasztanowca, który skutecznie wzmacnia naczynia krwionośne. Receptura oparta na naturalnych ekstraktach ziołowych jest bezpieczna, jednocześnie wyróżnia się dużą skutecznością. Tego typu preparaty są stosowane od dziesięcioleci między innymi w celu leczenia przeziębień, stanów zapalnych lub w do łagodzenia bólów reumatycznych.

Zastosowanie odpowiedniej maści o rozgrzewającym działaniu może być dobrym sposobem na szybsze odzyskanie kondycji po kontuzji, ale także po intensywnym treningu, gdy pojawia się zmęczenie lub zakwasy.

Siatkówka – jakie buty?

Posted by admin | Ćwiczenia | środa 6 maja 2015 1:22 pm

asicsPodejmując się zawodowego uprawiania jakiegoś sportu trzeba oczywiście odpowiednio wyposażyć się do codziennych czynności. Jest wiele elementów, dzięki którym konkretne dyscypliny będzie nam uprawiało się z większą przyjemnością. Jeśli chcemy podjąć się najbardziej popularnej dyscypliny w Polsce czyli siatkówki warto postawić na specjalnie przygotowane buty siatkarskie. Udając się do sklepu sportowego na pewno otrzymamy od sprzedających propozycję takiego obuwia. Najczęściej będzie ono charakteryzować się niską wagą, a także odpowiednią amortyzacją, dzięki czemu stawy będą bezpieczniejsze przy lądowaniu po bloku czy ataku. Buty siatkarskie najczęściej nie mają zabudowanych kostek, które niestety są w tym sporcie szczególnie narażone na kontuzje. Między innymi właśnie dlatego warto jeszcze zadbać o usztywniacze do takich butów, by zagwarantować sobie odpowiednie bezpieczeństwo kostek nawet przy jakiś sytuacjach kontaktowych na boisku. Jeśli więc chcemy na poważnie zająć się siatkówką warto zainwestować w dobrze dopasowane buty siatkarskie.

Sprzęt sportowy to nie luksus

Posted by admin | Ćwiczenia | wtorek 5 maja 2015 1:10 pm

sklepTraktowanie sprzętu sportowego jako luksusu jest bardzo niedobrym pomysłem. Nie chodzi nawet o to, że prosty sprzęt sportowy bardzo mocno dzisiaj staniał i zwyczajnie nie ma powodu, by traktować go w jakiś specjalnie nabożny sposób. Nie da się też nikomu zaimponować rowerem do ćwiczeń, albowiem urządzenie to stało się dość popularne w polskich domach. Dużo ważniejsze jest to, że zwłaszcza jeśli mamy sporą masę ciała, nasz organizm może nie być specjalnie zadowolony z podjęcia byle jakiej aktywności fizycznej na byle jakim sprzęcie. Najlepszym przykładem tego są osoby, które dla stracenia wagi biorą się za bardzo popularny ostatnio jogging. I nie chodzi tuta tylko o osoby otyłe. W przypadku osoby nieprzyzwyczajonej do biegania mogą pojawić się problemy ze stawami. Bardzo łatwo jest im zapobiec decydując się na odpowiednie buty oraz też innego rodzaju sprzęt sportowy, ale trzeba po prostu się na to zdecydować i nie traktować butów do biegania jako zbędnego luksusu. To samo można powiedzieć o bardzo wielu różnych rzeczach.

Ostrożnie z drążkami rozporowymi

Posted by admin | Ćwiczenia | poniedziałek 4 maja 2015 1:06 pm

drążekWielka popularność drążków rozporowych w polskich domach związana jest oczywiście z fenomenalnym wręcz stosunkiem ceny do możliwości, jakie różnego typu drążki rozporowe nam oferują. Za bardzo niewielkie pieniądze otrzymujemy profesjonalny i łatwy w obsłudze sprzęt do ćwiczeń dla osób w każdym wieku i o każdej kondycji fizycznej. Do tego nie potrzebujemy też za dużo miejsca, ponieważ drążek rozporowy możemy zamontować po prostu w futrynie i tam wykonywać wiele różnych ćwiczeń. Nie wolno jednak zapominać o podstawach bezpieczeństwa, ponieważ można sobie zrobić poważną krzywdę nieodpowiednio korzystając z drążka rozporowego. Wystarczy tylko wejść na Internet i zobaczyć, jak wiele osób ze źle zamontowanym drążkiem spada na łeb, na szyję, bo albo nieumiejętnie drążek zamontowała, albo zrobiła to w nieodpowiednim miejscu. Oczywiście odpowiednie korzystanie z drążków rozporowych nie jest żadną wielka sztuką i wystarczy tylko zastosować się do zaleceń producenta opisanych na opakowaniu drążka rozporowego.