Usprawnij swoją jazdę, zminimalizuj trud wysiłku – pedały SPD

Posted by admin | Rower | piątek 14 sierpnia 2015 2:37 pm

pedaly SPDTurystyka rowerowa staje się coraz bardziej popularna. Coraz chętniej siadamy na jednoślad, zarówno w drodze do pracy, jak i w celach rekreacyjnych. Dostęp do nowoczesnych rowerów, w których zastosowano technologie wykazujące dużą skuteczność w poprawieniu warunków jazdy oraz sposobu prowadzenia roweru, stale przyciąga nowych adeptów. Inwestując w dobry rower, warto zadbać o pozostałe komponenty. Dobry rowery to tylko połowa drogi do osiągnięcia najbardziej zadowalających warunków jazdy. Coraz chętniej sięgamy po pedały SPD, które w znaczący sposób poprawiają komfort prowadzenia roweru i minimalizują trudy wkładanego wysiłku.

Pedały SPD polegają na sztywnym umocowaniu stopy na pedale, przy pomocy odpowiedniego obuwia. mechanizm opiera się o zatrzaski, w które but jest wpinany, w ten sposób, ze stopa nie ma możliwości ześlizgnięcia się. Efekty są odczuwalne już od pierwszej jazdy.

Pedały SPD usprawniają wydajność pedałowania i pomagają w jeździe. Napędzanie normalnych pedałów opiera się jedyne na naciskaniu ich. Stopa wyposażona w obuwia kompatybilne z pedałami SPD, zyskuje możliwość podciągnięcia pedału jedną stopą, podczas gdy druga naciska jego odpowiednik z drugiej strony korbowodu. Dzięki temu, rower dostaje większego napędzenia i bez większego nakładu sił, znacząco wzrasta prędkość jazdy, jak również minimalizuje się konieczność włożenia wysiłku podczas podjazdów.

Pedały SPD są całkowicie bezpieczne. Stopę bez problemu można wypiąć w każdej chwili jazdy, poprzez lekkie jej odwiedzenie w bok.