Czy warto zainwestować w rower stacjonarny?

Posted by admin | Deska | czwartek 17 marca 2016 1:42 pm

Systematyczne treningi to najlepszy sposób na poprawienie kondycji. Warto zainwestować w sprzęt, który umożliwi wykonywanie ćwiczeń w domu.


Zalety rowerów treningowych

Stacjonarne rowery to przede wszystkim rozwiązanie dla osób, które chcą trenować w okresie jesienno-zimowym. Urządzenia tego typu pozwalają na dokładną regulację intensywności treningu, co pozwala na stworzenie precyzyjnego planu ćwiczeń i systematyczne poprawianie swoich osiągnięć.

Nowoczesny model roweru stacjonarnego

Wady

Zakup dobrego rowerku stacjonarnego może być dosyć dużym wydatkiem. Jednocześnie ćwiczenie na takim urządzenia odbiera przyjemność związaną z przebywaniem na świeżym powietrzu. Trzeba także znaleźć wystarczająco dużo miejsca w domu, żeby ustawić rower treningowych.


Czy warto?

Rower treningowy to stosunkowo uniwersalne rozwiązanie, na którym mogą ćwiczyć osoby o różnej kondycji i różnym poziomie zaawansowania, dlatego może służyć praktycznie wszystkim dorosłym domownikom. Jednocześnie jest to także urządzenie, które przyda się wszystkim osobom przechodzącym rehabilitację. Oczywiście w czasie zakupu roweru trzeba brać pod uwagę nie tylko jego cenę, ale także wszystkie parametry, które muszą być dopasowane do konkretnych potrzeb jego użytkownika.

Pierwszy jednoślad dla dziecka – hulajnoga

Posted by admin | Hulajnogi | niedziela 13 marca 2016 3:11 pm

Wiele dzieci swoją przygodę z poruszaniem się jednośladami rozpoczyna od hulajnóg. Sprzęt ten znany jest od dawna i potrafi zapewnić wiele frajdy, a także nauczyć oraz przyzwyczaić dziecko do praw związanych z poruszaniem sie jednośladami.

hulajnoga-dla-dzieci-niebieskaHulajnogi dla dzieci powinniśmy dobierać adekwatnie do tego, ile lat ma przyszły użytkownik pojazdu. Starszakom podarujmy umożliwiający największą swobodę jazdy model dwukołowy, z wysoko umieszczoną kierownicom. Młodszym pociechom, które mają czasem problemy z zachowaniem równowagi przy korzystaniu z jednoosiowych pojazdów, zakupmy hulajnogę posiadającą trzy, a nawet cztery koła. Zadbajmy także o to, by hulajnoga posiadała regulowaną wysokość kierownicy, dzięki temu przez kilka kolejnych lat nie będziemy musieli wymieniać jej na nowszy model.

Kupując hulajnogi dla dzieci warto dopłacić odrobinę i nabyć model z kilkuletnią gwarancją. Będzie to zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia przez malucha ulubionej zabawki. Przyda się ono zwłaszcza wtedy, gdy dysponujemy ograniczonym zasobem gotówki i w przypadku zepsucia się pojazdu, zakup kolejnego wiązałby się z szeregiem wyrzeczeń. Dzięki darmowej naprawie nie będziemy musieli pozbawiać dziecka przyjemności z uprawiania niedawno odkrytego sportu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy hulajnogę zakupili przez internet, zamiast w salonie stacjonarnym. W przypadku niezadowolenia z nabytej zabawki, możemy dokonać jej zwrotu bez podania przyczyny co najmniej przez kilka dni po otrzymaniu przesyłki.