Rowerowy kask

Posted by admin | Deska | poniedziałek 22 sierpnia 2016 11:54 am

Kask rowerowy jest jednym z koniecznych i niezbędnych akcesoriów rowerzysty. Zapewniając asekurację podczas upadku, chroni głowę i niweluje ryzyko wystąpienia groźnych powikłań. Można stwierdzić, że każdy rowerzysta powinien posiadać własny kask rowerowy, dopasowany do rozmiaru jego głowy.

Kask dla rowerzysty – jak wybrać?

Rowerowy kask idealny powinien w całości spełniać oczekiwania jego właściciela, umożliwiając komfortową i bezpieczną jazdę.

Wybór kasku uzależniony jest w dużej mierze od indywidualnych upodobań rowerzysty, jednak warto w pierwszej kolejności brać pod uwagę jego optymalny rozmiar – kask powinien być dopasowany do obwodu głowy, utrzymując się na niej w stabilny sposób. Paski z zapięciami należy umieścić pod brodą – nie mogą bezwładnie zwisać, ani być zbyt krótkie.

Kolor kasku rowerowego to kolejny aspekt, brany pod uwagę podczas dokonywania zakupów w sklepie rowerowym. Dopasowanie koloru do roweru lub stroju do jazdy na rowerze wydaje się niepotrzebne, jednak jeśli istnieje możliwość wyboru spośród wielu kolorów lub wzorów, warto wybrać ten, który najlepiej pasuje do roweru lub stroju rowerzysty – umożliwi to uzyskanie atrakcyjnego efektu wizualnego, nie obniżając skuteczności ochrony głowy.


Gubiąc kilogramy na rowerze

Posted by admin | Rower | sobota 6 sierpnia 2016 3:10 pm

rowery w promocjiLato to fantastyczny czas na odchudzanie. Pogoda sprzyja wszelkim aktywnościom fizycznym, a mnogość możliwości jest zadziwiająca. W sezonie otwierane są nowe kąpieliska, trasy dla biegaczy czy rowerzystów, a nawet specjalnie dostosowane tory dla sportowców ekstremalnych, ale amatorzy również znajdą coś dla siebie.

Znalezienie dla siebie odpowiedniego sportu sezonowego nie powinno dla nikogo stanowić większego problemu. Amatorskie uprawianie sportu zwykle nie wymaga dużych nakładów środków finansowych ani pracy. Czasem wystarczy zainwestować trochę grosza w Zico-Bike rowery promocje, by już kolejnego dnia wybierać się na turystyczne wycieczki z przyjaciółmi. Istnieje duża szansa, że decydując się na zakupy grupowe, otrzymacie rabat, który zdecydowanie obniży koszt inwestycji. Rower zresztą to tylko jedna z opcji. Biegacze, rolkarze czy nawet pływacy – wszyscy znajdą coś dla siebie.

Lato to nie tylko czas, kiedy pogoda dopisuje, bo dopisują także – wyprzedaże. To właśnie sezon na wszelkie okazje cenowe, także w specjalistycznych sklepach sportowych. Rower w promocji przysłuży się odchudzaniu równie dobrze co markowy sprzęt w regularnej cenie, a przy okazji – można zaoszczędzić drobne, które później warto przeznaczyć na dodatkowe akcesoria.


Dobranie odpowiedniej wielkości plecaka rowerowego

Posted by admin | Deska | piątek 5 sierpnia 2016 12:40 pm

plecaki roweroweWłaściwa pojemność, odpowiednie przyleganie do ciała oraz odprowadzanie potu, są to właściwości które powinien spełniać użyteczny plecak rowerowy. Oferta rynku na plecaki rowerowe jest bardzo szeroka. Różnią się one wieloma szczegółami oraz detalami, jednak najważniejszym z nich, na który powinno się patrzeć w pierwszej kolejności jest jego wielkość.

Każdy kto uprawia sport na rowerze, niezależnie czy jest to kolarstwo górskie czy też rekreacyjna jazda, zdaje sobie sprawę iż plecak to jedno z podstawowych akcesoriów. Jedyną dziedziną, w której niechętnie korzysta się z tego produktu jest grupa szosowców, oni wolą torebką bądź sakwy. Przed zakupem plecaka, warto przeanalizować jak duży będzie potrzebny.

Kupno plecaka o odpowiedniej wielkości, wbrew pozorom jest bardzo istotne, głównie z perspektywy późniejszego komfortu podczas jazdy. Zbyt duży, może sprawiać spore problemy na trasie, z kolei zbyt mały, będzie na tyle nie praktyczny, iż nie zmieszczą się do niego wszystkie potrzebne na trasie rzeczy. Duże plecaki rowerowe są często wybierane przez osoby uprawiające enduro, gdyż zabierają oni znacznie więcej rzeczy w podróż. Podobna sytuacja ma się podczas dłuższych wypadów w góry. Najlepiej więc, przeanalizować tą kwestię indywidualnie i przed zakupem przymierzyć taki plecak, pozwoli to w jasny sposób wyeliminować ryzyko zakupu za dużego plecaka, który w sposób znaczny, wpływałby na dużo mniejszą stabilność jazdy.

Zakup rowerka dziecięcego w hurtowni

Posted by admin | Rower | poniedziałek 1 sierpnia 2016 3:08 pm

fioletowy rowerKażde dziecko powinno potrafić jeździć na rowerze, gdyż jest to niezwykle cenna umiejętność. Jednak, aby sama jazda sprawiała przyjemność, dziecięcy rowerek powinien być przede wszystkim wygodny, jednak nie wszędzie można zakupić taki właśnie egzemplarz. Wielu rodziców o tym nie wie, ale największy wybór rowerków oferuje hurtownia rowerków dla dzieci.


Jaki rowerki można znaleźć w hurtowni?


Hurtownie rowerków dla dzieci wyposażone są w całą gamę przeróżnych rowerków a oprócz tego można tam również zakupić niezbędne akcesoria takie jak przykładowo kasji, ochraniacze, oświetlenie czy też dzwonki. Niezwykle ważny jest fakt, iż w takich właśnie hurtowniach znajdują się rowerki przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, dzięki czemu każda osoba z pewnością znajdzie coś dla siebie.


Ceny rowerków w hurtowniach


Prawda jest taka, iż zakup dziecięcego rowerku w hurtowni jest dużo tańszy niż w renomowanym sklepie czy nawet supermarkecie. Bardzo często można również liczyć na atrakcyjne promocje i rabaty. W takiej hurtowni rowerków tomabike można zakupić bardzo dobrej jakości rower z dodatkowym wyposażeniem w bardzo atrakcyjnej cenie. Warto jednak wybrać model, który nieco dłużej posłuży dziecku, aby zbyt szybko nie był konieczny zakup nowego modelu.