Jak kupować damskie spodnie snowboardowe?

Posted by admin | Sportowa odzież | czwartek 22 grudnia 2016 3:01 pm

spodnie snowboardowe damskie1Każda osoba, która chce uprawiać sporty zimowe musi zaopatrzyć się nie tylko w sprzęt snowboardowy, ale także w odpowiedni strój. Dlaczego jest to tak ważne? Przede wszystkim dlatego, że dobrze dobrane spodnie oraz kurtka sprawią, że jazda na desce będzie przyjemna oraz pozwoli uniknąć zmarznięcia czy przemoczenia nawet podczas całodziennego pobytu na stoku. O czym w takim razie należy pamiętać kupując spodnie snowboardowe damskie?

Przydatne rady
Podczas kupowania spodni na snowboard warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najważniejsza wydaje się być membrana, ponieważ to ona zapewnia spodniom wodoodporność, a jednocześnie pozwala na przepuszczanie powietrza, co z kolei pozwala skórze oddychać. Istotny jest również materiał, który jest zazwyczaj połączony z membraną. Materiał dobrej jakości sprawia, że spodnie są ciepłe, dzięki czemu można cały dzień szusować po stoku nie marznąc. Które spośród materiałów są godne polecenia? Dobrze sprawdzają się między innymi lycra, nylon oraz polar. Przed zakupem damskich spodni snowboardowych warto sprawdzić nie tylko to z jakich materiałów zostały one wykonane, lecz również to czy zostały uszyte starannie. Ważne jest, by szwy zostały podklejone, ponieważ tylko wtedy spodnie będą wodoodporne. Istotne jest także, aby również wszyte zamki były dobrej jakości. Dobrze również, by miały one stosunkowo duże uchwyty, ponieważ usprawni to proces ich otwierania.

Bluzy damskie a stylizacje sportowe

Posted by admin | Sportowa odzież | wtorek 6 grudnia 2016 4:27 pm

bluzy-sportoweBluzy damskie najlepiej spełniają swoją role w trakcie okresu jesienno-zimowego, jak również i podczas chłodnych dni wiosennych oraz letnich wieczorów, kiedy temperatura spada do kilkunastu stopni. Wówczas każda kobieta sięga po bluzę do szafy, aby poczuć się komfortowo oraz nie zmarznąć. Z tego też powodu są one obowiązkową rzeczą w każdej kobiecej szafie i wciąż cieszą się dużą popularnością wśród damskiej części populacji. Bluzy są obecnie jedną z najbardziej lubianych ciuchów, które ma każda przedstawicielka płci pięknej.

Damskie bluzy najczęściej są łączone głównie ze sportowymi stylizacjami, stosowanymi między innymi do uprawiania sportów, wyjść na spacery, bądź też perfekcyjnie nadają się zarówno do szkoły, jak i na uczelnie wyższe. Warto dodać, iż dobrze sprawują się również i w innych okolicznościach, bowiem coraz bardziej popularne są bluzy damskie dzianinowe. Ów element garderoby świetnie nadaje się do spodni jeansowych, a także i legginsów.

Z reguły damska bluza posiada dłuższe rękawy, a niejednokrotnie i praktyczne kaptury. Są lubiane przede wszystkim za różnorodne kroje, barwy oraz motywy. Bluzy dzielone są na dwie kategorie – można je ubierać „przez głowę”, bądź są dostępne na zamek.