Bluzy z kapturem – stylizacje, jakość, różnorodność

Posted by admin | Sportowa odzież | środa 22 marca 2017 3:51 pm

bluza z kapturemDo najbardziej popularnych elementów męskiej garderoby należą bluzy z kapturem. Są one doskonałym wierzchnim okryciem, które z jednej strony zapewnia ciepło, z drugiej natomiast doskonale pasuje do wielu stylizacji. Można je zakładać nie tylko na koszulę, ale także na podkoszulek, w zależności od pory roku i panujących na dworze warunków pogodowych.
Bluzy z kapturem są szyte na wiele sposobów, a o ich niekwestionowanych zaletach decyduje nie tylko wygląd, ale także elementy dekoracyjne. Mogą to być fantazyjne zamki, kieszenie, wiązania, które spełniają i ozdobną, i użyteczną rolę. Jakość bluz z kapturem jest zależna od materiału, z którego zostały one uszyte.
Najczęściej wykorzystuje się dresowe tkaniny, ale nie jest to jedyna możliwość. Niektóre bluzy z kapturem wyróżniają się nieprzemakalnością, co świadczy o tym, że zostały wyprodukowane z tkanin posiadających takie właściwości.
O uniwersalnym charakterze bluz z kapturem decyduje przede wszystkim różnorodność możliwości ich noszenia. będą pasowały zarówno do długich, jak i do krótkich spodni.
Charakterystyczną cechą bluz z kapturem jest ich wysoka jakość. Są to wyroby estetyczne, wykonane z najlepszych materiałów, eleganckie, mogą się podobać. Bogate wzornictwo i szeroka gama kolorystyczna sprawiają, że bluzy z kapturem będą pasowały do wielu ubrań, a co więcej, nie będzie żadnego problemu z dostosowaniem ich do posiadanej garderoby.

Najważniejsze cechy alpinisty

Posted by admin | Sprzęt,Wspinaczka | poniedziałek 13 marca 2017 2:05 pm

Lina wspinaczkowa

Odpowiedzialność i przezorność zdają się być najważniejszymi cechami alpinisty czy nawet pół-profesjonalnego turysty górskiego. W górach bowiem czyha wiele niebezpieczeństw, przed którymi mogą uchronić jedynie ostrożność i odpowiednie zabezpieczenie.

Co trzeba włożyć do plecaka?

Przede wszystkim, alpinista zawsze myśli o tym, jaki sprzęt może mu się przydać wysoko w górach. Niewątpliwie, są to między innymi buty z kolcami, czy też lina wspinaczkowa. Wydaje się, że zarówno buty z kolcami jak i linę wspinaczkową trzeba zabrać ze sobą niezależnie od tego, czy dany szczyt uznawany jest za trudny do zdobycia, czy może raczej za dosyć łagodny.

Bez dwóch zdań, nawet z pozoru łagodne wzniesienia mogą być niebezpieczne. Wydaje się, że czasem mogą nawet być bardziej niebezpieczne od tych najwyższych szczytów gdyż usypiają czujność turystów. Dlatego właśnie warto mieć ze sobą dobre, antypoślizgowe buty, które uchronią przed upadkiem. Jeśli zaś chodzi o linę wspinaczkową, często może okazać się niepotrzebna, jednak zawsze lepiej ją mieć, aby móc się zabezpieczyć podczas wspinaczki nawet na średnio trudną do zdobycia ścianę.

Rozsądne decyzje

Niewątpliwie jeszcze ważniejsze od ekwipunku są decyzje, jakie podejmuje się w górach. Doświadczony i rozsądny alpinista z pewnością nie zdecyduje się na zdobywanie szczytu, jeśli zda sobie sprawę z tego, że nie jest do tego odpowiednio przygotowany czy też kiedy gorzej się poczuje.

Charakterystyka rowerów Fat Bike

Posted by admin | Rower | środa 8 marca 2017 9:45 am

fatbike2

Kolarstwo jest w Polsce bardzo powszechne, w związku z czym na rynku pojawiają się coraz to nowsze typy rowerów. Coraz większą popularnością cieszą się rowery górskie Fat Bike. Posiadają one bardzo szerokie opony oraz ramę ze stali lub aluminium. Wyposażone są zazwyczaj w hamulce tarczowe i nie posiadają amortyzatorów. Opony w rowerach Fat Bike mają szerokość sięgającą nawet czterech lub pięciu cali, przez co bardzo rzucają się w oczy.

Rowery Fat Bike przystosowane są do jazdy po ciężkim terenie, a także śniegu czy piasku. Początkowo ich produkcja opierała się na wykonaniu ręcznym, a zajmowali się tym niemal wyłącznie pasjonaci. Później produkowaniem rowerów Fat Bike zajęły się bardzo znane firmy, a obecnie na rynku światowym zajmuje się tym już wiele renomowanych marek. Również w Polsce pojawia się coraz więcej dystrybutorów rowerów Fat Bike.

Wśród produkowanych modeli znajdują się także rowery Fat Bike przeznaczone dla dzieci oraz młodzieży. Takie egzemplarze posiadają opony o charakterystycznej, dużej średnicy oraz dużej szerokości. Dzięki temu wyglądają niemal identycznie jak ich odpowiedniki przeznaczone dla osób dorosłych. Jest to pojazd do zadań specjalnych, jednak na rowerze Fat Bike jeździć można również po mieście.