Rower trekkingowy

Posted by admin | Rower | środa 28 czerwca 2017 10:58 am

rower-trekkingKażdy, kto zdecyduje się na trekking rowerowy, musi zdać sobie sprawę, że oprócz samego roweru będzie potrzebował sporo sprzętu, który jest obowiązkowym wyposażeniem każdego roweru.

DODATKI DO ROWERU
Niezależnie od tego, czy obserwujemy rower męski, rower damski trekkingowy, możemy zauważyć parę bardzo charakterystycznych dodatków, których nie znajdziemy w rowerach szosowych. Po pierwsze takie rowery mają grubsze opony niż szosówki, ale również cieńsze niż popularne „górale”. Dzięki temu te rowery mogą pokonywać zróżnicowany teren.
Kolejnym elementem jest przedni amortyzator. Według specjalistów, nie ma dobrego roweru trekkingowego bez chociażby podstawowego amortyzatora, który odpowiada za wygodne i bezpieczne trzymanie kierownicy.
Jeżdżąc po nieutwardzonych i nieprzygotowanych drogach bez wątpienia docenimy również błotniki – zarówno przednie jak i tylne.

BAGAŻ
Biorąc nasze rowery trekkingowe na dłuższą przejażdżkę, będziemy potrzebowali dodatkowych ubrań, namiotu czy też jedzenia. Z tego powodu, należy nasz rower wyposażyć w odpowiedni bagażnik, do którego będzie można zamocować boczne sakwy. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi, nasze zdolności pakunkowe powiększają się nawet kilkunastokrotnie.

Sport to styl życia

Posted by admin | Ciekawe artykuły | poniedziałek 26 czerwca 2017 2:17 pm
Sport nie wymaga posiadania specjalistycznych sprzętów ani karnetu na siłownię, na początek wystarczą dobre chęci i mocne postanowienie, by zmienić swoje życie na lepsze. Aby zadbać o odpowiednią motywację, warto kupić nie tylko niezbędny sprzęt sportowy, ale również strój.
O wiele przyjemniej trenuje się w stroju sportowym. Dobre buty do biegania zapewnią komfort i bezpieczeństwo, a elastyczny strój absorbujący wilgoć – wygodę. Warto zacząć uprawiać sport od tego, co sprawia przyjemność. Może to być zestaw do badmintona, piłka do siatkówki czy rolki. Należy pamiętać o bezpieczeństwie swoim i rodziny. Jazda na rowerze wymaga używania kasku. Uprawianie sportu to świetna okazja, by zacieśniać więzi i spędzać aktywnie czas, dbać o swoje zdrowie, a także wyrabiać nowe nawyki i trenować cenne umiejętności. Nie poddawanie się, mimo trudności, to ważna lekcja, która sprawdzi się zarówno podczas rozrywki jak i w trakcie dążenia do celu. Dla dzieci sport to trening cierpliwości. Są też sporty, jak golf czy tenis, podczas których można pielęgnować relacje biznesowe, nigdy nie wiadomo, jak potoczy się kariera, dlatego warto je znać. Zimą popularne są narty, łyżwy i snowboard. Ruch na świeżym powietrzu dotlenia organizm, zapobiega depresji i otyłości, ciało wysmukla się, a samopoczucie poprawia. Gdzie kupić strój sportowy i sprzęt? Sklep sportowy stacjonarny lub online pozwoli zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria.

sklep sportowy 3Sport nie wymaga posiadania specjalistycznych sprzętów ani karnetu na siłownię, na początek wystarczą dobre chęci i mocne postanowienie, by zmienić swoje życie na lepsze. Aby zadbać o odpowiednią motywację, warto kupić nie tylko niezbędny sprzęt sportowy, ale również strój.

O wiele przyjemniej trenuje się w stroju sportowym. Dobre buty do biegania zapewnią komfort i bezpieczeństwo, a elastyczny strój absorbujący wilgoć – wygodę. Warto zacząć uprawiać sport od tego, co sprawia przyjemność. Może to być zestaw do badmintona, piłka do siatkówki czy rolki. Należy pamiętać o bezpieczeństwie swoim i rodziny. Jazda na rowerze wymaga używania kasku. Uprawianie sportu to świetna okazja, by zacieśniać więzi i spędzać aktywnie czas, dbać o swoje zdrowie, a także wyrabiać nowe nawyki i trenować cenne umiejętności. Nie poddawanie się, mimo trudności, to ważna lekcja, która sprawdzi się zarówno podczas rozrywki jak i w trakcie dążenia do celu. Dla dzieci sport to trening cierpliwości. Są też sporty, jak golf czy tenis, podczas których można pielęgnować relacje biznesowe, nigdy nie wiadomo, jak potoczy się kariera, dlatego warto je znać. Zimą popularne są narty, łyżwy i snowboard. Ruch na świeżym powietrzu dotlenia organizm, zapobiega depresji i otyłości, ciało wysmukla się, a samopoczucie poprawia. Gdzie kupić strój sportowy i sprzęt? Sklep sportowy online lub stacjonarnie pozwoli zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria.

Jak dbać o rower?

Posted by admin | Rower | sobota 24 czerwca 2017 10:53 am

riding-1269930_960_720W czasach, gdy tanie rowery można kupić w wielu sklepach, a każdy sklep rowerowy online kusi promocjami i korzystnymi ofertami cenowymi, wielu ludzi decyduje się na zakup własnego roweru. Aby sprzęt mógł służyć swojemu właścicielowi przez wiele lat i nie ulegał awariom, należy w odpowiedni sposób o niego dbać.

Rower należy regularnie przeglądać i w razie potrzeby dokonywać niezbędnych napraw. Szczególnie tanie rowery mają niekiedy tendencję do uszkodzeń pewnych ich części. Usterki najlepiej jest naprawiać jak najszybciej, w przeciwnym razie mogą doprowadzić do poważniejszych awarii – wymagających skomplikowanych napraw i większych nakładów finansowych.

Rower powinno się także regularnie myć i konserwować jego części specjalnymi środkami. Często odpowiednie preparaty, służące do konserwacji części rowerów (na przykład łańcucha) można nabyć w sklepach rowerowych online – wystarczy je zamówić, a za kilka dni kurier przyniesie paczkę pod wskazany adres.

Ważną częścią roweru są koła. Powinno się regularnie kontrolować, czy oba koła roweru działają odpowiednio, a także czy znajduje się w nich wystarczająca ilość powietrza – niewystarczająco napompowane koła znacznie zmniejszają komfort jazdy.

Jaka bielizna dla sportowca?

Posted by admin | Sportowa odzież | środa 21 czerwca 2017 12:03 pm

kalesony-termoaktywne

W zimie, gdy temperatura powietrza spada często poniżej zera, wiele osób zaprzestaje treningu na otwartej przestrzeni. Wydaje się jednak, że wystarczy odpowiednie dopasowanie odzieży, w tym także bielizny, aby trenować przez cały rok, bez jakiejkolwiek przerwy.

Jaka powinna być sportowa bielizna?

Oczywiście, bielizna sportowa przeznaczona na zimowy trening powinna być wykonana z materiału, który izoluje ciało od chłodu. Jednocześnie jednak, nigdy nie może być tak, że ciało w ogóle nie ma styczności z powietrzem. W takiej sytuacji bowiem, nawet jeśli jest bardzo zimno, dochodzi do produkcji zdecydowanie zbyt dużych ilości potu. Czy jest jednak bielizna, w której jest ciepło, a jednocześnie nie jest się skazanym na pocenie? Takie wydają się być dobre kalesony termoaktywne.

Warto zauważyć, że kalesony termoaktywne nie tylko zmniejszają pocenie, ale również pomagają sobie poradzić z potem, który został wyprodukowany. Odprowadzają go odpowiednio, tak aby nie pozostawał na skórze. Niemniej jednak, odprowadzenie to nie zawsze jest możliwe. Użytkownicy nie zawsze są zadowoleni z kalesonów termoaktywnych, wydaje im się, że nie spełniają one swoich funkcji, a wszystko przez to, że nieprawidłowo ich używają. Chodzi konkretnie o dopasowanie do kalesonów odpowiednich spodni. Jeśli kalesony mają działać tak jak powinny, muszą im koniecznie towarzyszyć spodnie, wykonane z podobnego materiału, które również można nazwać termoaktywnymi.


Jakie buty sportowe są najlepsze?

Posted by admin | Sportowa odzież | wtorek 13 czerwca 2017 1:04 pm

janoski czarnePozornie, zakupy obuwia sportowego, czy też tak zwanego obuwia codziennego, powinny być bardzo proste. Nie zawsze jednak tak jest, przez co wiele osób jest niezadowolonych ze swoich butów.

Wygodne i uniwersalne buty sportowe
Niewątpliwie, zdecydowanie najważniejsze, aby w butach sportowych czuć się komfortowo. Rzecz w tym, że większość osób spędza w nich wiele godzin dziennie, dlatego brak całkowitej wygody oznacza naprawdę duży dyskomfort. Buty powinny przede wszystkim być tak skonstruowane, aby jak najbardziej były w stanie dopasować swój kształt do kształtu stóp. Przykładem takiego właśnie obuwia zdają się być Nike Janoski damskie. Użytkowniczki tego typu butów chwalą je właśnie za wygodę.

Jeśli chodzi o uniwersalność obuwia, również nie sposób nie wspomnieć o Nike Janoski damskich. Rzecz w tym, że buty te nie tylko są dobre do chodzenia, ale jak najbardziej również do biegania. Można więc wybrać się w nich na trening, ale również na spokojny spacer. Niewątpliwie więc, ich nabycie jest swego rodzaju oszczędnością, gdyż zamiast kupowania dwóch par butów, jednych do chodzenia, a drugich do treningu, wystarczy kupić jedną parę, która może pełnić obie funkcje.

Niewątpliwie, Nike Janoski damskie to buty spełniające wszelkie oczekiwania. Jednakże, każdy ma nieco inne preferencje i inne poczucie komfortu, dlatego nie dla każdego muszą to być najlepsze możliwe do wyboru codzienne buty sportowe.

Następna strona »