Rowery na trudne trasy

Posted by admin | Rower | środa 25 kwietnia 2018 2:03 pm

Coraz większą popularność zyskuje aktywność fizyczna. Ludzie wybierają różne jej typy, jednak największą popularnością cieszy się kolarstwo. Amatorzy dwóch kółek mogą wybierać pomiędzy trasami szosowymi, jak i tymi w trudnych warunkach.

Kolarstwo szosowe

Rowery szosowe dostosowane są do pokonywania długich tras w relatywnie łatwych, płaskich warunkach. Mają większe koła dla ułatwienia nabierania szybkości. Jazda na nich wymaga mniejszej wprawy oraz mniejszych umiejętności od tych, które wymagają rowery górskie, jak popularnie nazywane są rowery MTB GoRide. Jest to lepsza alternatywa dla mało zaawansowanych użytkowników.

A może w góry?

Rowery górskie czyli rowery MTB wymagają od użytkownika większej umiejętności, lepszego refleksu oraz znajomości terenu. Korzystanie z nich jest trudniejsze, ponieważ mają dużo bardziej skomplikowaną budowę – wymaga tego trudne środowisko, w jakim muszą się poruszać. Duża ilość przerzutek, liczne wzniesienia i mniejszy komfort jazdy powodują, że jest to bardziej trening siłowy niż wytrzymałościowy. Na pewno rekompensatą dla wysiłku na rowerach MTB są piękne widoki jakie można oglądać, z górskich szczytów.

Każdy typ kolarstwa ma swoich zagorzałych zwolenników. Jednak niezależnie od wyboru typu aktywności najistotniejszym jest to, że planujemy ruch i aktywność fizyczną.

Zalety rowerów elektrycznych

Posted by admin | Rower | poniedziałek 23 kwietnia 2018 10:00 am

Rowery ze wspomaganiem elektrycznym są świetną alternatywą poruszania się po dużym mieście. Są wygodne i szybkie, do tego – nie trzeba dzięki nim stać w korkach.

Plusy rowerów ze wspomaganiem

Jeśli chodzi o rowery elektryczne, to ich posiadanie wiąże się z wieloma korzyściami. Wbudowane w nie silniki elektryczne uruchamiają się w czasie pedałowania i pozwalają rozpędzić się na około 25 km/h. (poruszanie się jest więc niezwykle szybkie). Przyspieszanie przebiega płynnie i bez żadnych szarpnięć. Bardzo często do wyboru jest kilka typów wspomagania jazdy. Do zalet związanych z posiadaniem roweru elektrycznego należy na pewno wspomniane już wcześniej omijanie korków, a do tego niższe koszty eksploatacji niż auta (gdyż nie trzeba kupować benzyny, a także – nie trzeba szukać stacji benzynowych). Do tego, nie trzeba go ubezpieczać ani rejestrować. Dojeżdżając w wybrane miejsce nie trzeba martwić się parkowaniem, bo rower ze wspomaganiem można ustawić w zwyczajnym stojaku na rowery, czy w każdym innym miejscu. Kiedy wyczerpie się rowerowe zasilanie, można będzie je naładować w dowolnym miejscu z dostępem do sieci elektrycznej. W szerszej perspektywie, używanie roweru elektrycznego pozytywnie wpływa na środowisko, gdyż jego użytkownicy przyczyniają się do redukcji poziomu szkodliwych spalin samochodowych.

Bieganie – co się przyda?

Posted by admin | Odzież | piątek 20 kwietnia 2018 3:03 pm

spodnie do bieganiaBieganie to jeden z najbardziej popularnych sportów. Dużą zaletą tej dyscypliny jest fakt, że wymaga bardzo małych nakładów finansowych. Mimo wszystko warto jednak zainwestować w kilka rzeczy zanim rozpoczniemy treningi.

Strój dla biegacza

Bieganie wymaga posiadania odpowiedniego ubrania, które zapewni wygodę w trakcie treningu. Na pewno przydadzą się spodnie do biegania. Powinny być wykonane z odpowiedniego materiału, który będzie dobrze odprowadzać pot. Nie mogą powodować żadnych otarć, ponieważ w czasie długiego biegu niewielki dyskomfort może stać się poważnym problemem. Bez problemu znajdziemy duży wybór spodni do biegania damskich, które spełnią te wymagania.

Przydatne akcesoria

W czasie treningu przyda się kilka drobiazgów, na przykład bidon na wodę, dzięki któremu unikniemy odwodnienia. Jeśli chcemy zabrać ze sobą kilka przedmiotów, możemy zainwestować w nerkę lub pas do biegania, wyposażony w wygodne kieszonki. Alternatywą jest plecak, jednak nie łatwo biegać z dodatkowym obciążeniem i nie ma sensu korzystać z plecaka, jeśli chcemy spakować jedynie telefon i klucze. W takim przypadku bardziej praktycznym rozwiązaniem jest pas. W sklepach znajdziemy różne pasy do biegania. Dobry pas powinien:
– mieć kieszonkę na bidon,
– łatwo się otwierać,
– dobrze się nosić.

Niestety ostatecznie jakość takiego produktu możemy przetestować jedynie w czasie treningu po przebiegnięciu kilku kilometrów.

5 sposobów na spędzenie czasu wolnego z dzieckiem na świeżym powietrzu

Posted by admin | Wrotki | piątek 20 kwietnia 2018 12:11 pm

Na pewno nikt nie zaprzeczy, że spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu jest bardzo istotne. Zwłaszcza małe dzieci powinny jak najczęściej wychodzić na dwór, aby prawidłowo się rozwijać. Warto więc podsunąć dzieciom kilka sportów, które mogłyby uprawiać podczas wiosennych i ciepłych dni.

wrotki dziecięce

Jakie sporty mogą uprawiać dzieci?

Wspaniałym pomysłem są wrotki dziecięce. Są one o wiele bezpieczniejsze i stabilniejsze niż popularne rolki, a więc będą doskonałym pomysłem na pierwszy sport tego typu. Z całą pewnością wrotki dla dzieci spodobają się dzieciom w każdym wieku. Warto podarować je więc na urodziny bądź z jakiegokolwiek innego powodu.

Doskonałym pomysłem na sport na świeżym powietrzu będzie też jazda na rowerze. Istnieje bowiem opcja, zarówno dla małych, jak i dla większych dzieci. Małe mogą jeździć na rowerze trzykołowym, aby nauczyć się zachowywać równowagę. Większe mogą jeździć już na normalnym rowerze, bez pomocy rodziców.

Świetnym rozwiązaniem będzie także deskorolka. Choć wielu rodzicom wydaje się ona niebezpieczna, z całą pewnością zwykła jazda, bez zbędnych trików i wyczynów, na pewno nie będzie niczym trudnym, ani niebezpiecznym. Warto zainwestować więc w pierwszą deskorolkę, zwłaszcza że nie jest to zbyt duży wydatek i pierwszą, nieskomplikowaną deskorolkę można kupić za mniej niż sto złotych.

Ciekawym sposobem na spędzenie czasu wolnego z rodziną na świeżym powietrzu będzie gra w badmintona. Warto nabyć więc rakietki i cieszyć się urokami wiosny.

Dla dzieci, które lubią spędzać czas aktywnie, idealna będzie także trampolina, która postawić można, chociażby w ogrodzie.

Więcej informacji na temat wrotek dziecięcych znajdziesz pod adresem: https://www.sportbody.pl/pol_m_Skating_Wrotki_Wrotki-dla-dzieci-1353.html

Rękawice bramkarskie z usztywniaczami na palce

Posted by admin | Sporty drużynowe | poniedziałek 2 kwietnia 2018 1:59 pm

W dzisiejszych czasach bardzo wielu początkujących bramkarzy decyduje się na zakup rękawic z usztywniaczami na palce, które można znaleźć w każdym profesjonalnym sklepie sportowym. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, po co są tak naprawę dodatkowe usztywniacze i czy rzeczywiście podczas gry mogą się przydać.

Po co są rękawice z usztywniaczami na palce?

Jak wspomniano powyżej, rękawice bramkarskie z dodatkowymi usztywniaczami na palce cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale mało kto tak naprawdę zdaje sobie sprawę, do czego one tak naprawdę służą. Najprościej rzecz mówiąc, usztywniacze pomagają uniknąć wielu groźnych kontuzji jednej z najważniejszej dla bramkarzy części ciała, czyli dłoni. Niestety dodatkowe zabezpieczenie okupione jest zdecydowanie gorszym czuciem piłki, dlatego też profesjonalni bramkarze korzystają z tych modeli zazwyczaj podczas treningów. Osoby, które często mają problemy z wybitymi palcami powinny jak najbardziej zastanowić się nad ich zakupem.

Krój Rollfinger

Godne polecenia są rękawice bramkarskie ze sklepu KajaSport, które oparte są na kroju Rollfinger, czyli mają specjalne obszycie palca dookoła pianką. Modele tego typu znacząco poprawiają powierzchnię chwytną. Jest to w chwili obecnej najlepsze rozwiązanie dla bramkarzy, którzy mają małe dłonie. Rękawice tego typu charakteryzują się średnią wytrzymałością i przystępną ceną. Jedyną wadą jest trudność w naprawie, dlatego też przy niektórych usterkach jedynym rozwiązaniem jest zakup nowych modeli.