Jaką deskorolkę elektryczną kupić?

Posted by admin | Deskorolki | poniedziałek 22 kwietnia 2019 9:36 am
dziecko jadące na deskorolce
dziecko jadące na deskorolce

Stale na popularności zyskują różnego rodzaju pojazdy, które swoją zasadę działania opierają na energii elektrycznej. Rozwój napędów tego typu spowodował, że bardzo szybko powstały elektryczne rowery, samochody, a nawet deskorolki. O ile rowery i samochody dość łatwo jest kupić, to już to, jaką deskorolkę elektryczną wybrać może być dużym problemem.

Najważniejsze cechy dobrej elektrycznej deskorolki

Kupując deskorolkę elektryczną dla dziecka należy pamiętać o tym, że jest to urządzenie ograniczone co do pojemności posiadanego akumulatora. To właśnie akumulator, a dokładniej mówiąc jego wielkość, ma największe znaczenie jeśli chodzi o komfort, ale i przyjemność z jazdy. Co komu po dajmy na to taniej deskorolce, skoro jej akumulator pozwoli po pierwsze na bardzo krótką jazdę, a po drugie czas jego ładownia będzie stanowczo zbyt długi?

Z tego powodu podczas zakupu powinno się głównie patrzeć na to, jak szybki dana deskorolka posiada moduł ładownia, oraz jak duży jest jej akumulator lub też na jak długo producent określa czas jazdy. Kolejna niezwykle istotną rzeczą z praktycznego punktu widzenia jest prędkość, jaką będzie mogła taka deskorolka rozwinąć. Jeśli będzie to zakup stricte rozrywkowy, prędkość ta nie będzie musiała być aż tak wysoka. Jeśli jednak pojazd ten zakupiony będzie w celu przesiadki z samochodu lub autobusu, jego prędkość powinna być maksymalnie wysoka, co przełoży się np. krótszy czas dojazdu do pracy.

A jeśli kupuje się elektryczną deskorolkę dla dziecka?

Deskorolka elektryczna dla dzieci to zupełnie inny zakup niż modele dla dorosłych. Będą one używane przede wszystkim wyłącznie do zabawy, a dodatkowo podczas ich wyboru na uwadze należy mieć bezpieczeństwo najmłodszych. Z tego powodu zamiast dużej prędkości, taka deskorolka powinna mieć nieco ograniczone maksymalne osiągi, Dodatkowo powinna być wyposażona w większe i bardziej pewne koła, które zwiększą stabilność i pewność jazdy. Warto również pomyśleć o zakupie modelu wyposażonego w dodatkowe światła, które zwiększą widoczność takiego pojazdu i znajdującego się na nim dziecka.

Czy warto wybierać rower ze sztycą?

Posted by admin | Rower | wtorek 9 kwietnia 2019 9:47 am
Sztyca amortyzowana pod siodełko

Wszyscy, którzy uwielbiają korzystać z roweru na co dzień lub profesjonalnie, doskonale wiedzą, jak ważny jest wybór odpowiedniego sprzętu. Odpowiednio dobrany zapewni bowiem ogromny komfort, a także przyjemność z jego użytkowania.

Gadżety rowerowe

Jednym z udogodnień, jakie można zastosować w rowerach, jest tzw. sztyca amortyzowana. Element ten bardzo często jest montowany w rowerach trekkingowych lub crossowych, jednak zwykle spotykany jest w formie sztycy działającej na zasadzie wewnętrznej sprężyny. Choć jest to pozornie bardzo proste rozwiązanie, to niestety według wielu użytkowników, w praktyce nie wypada ono już tak rewelacyjnie. A to dlatego, że w przypadku większość tego typu sztyc amortyzowanych. sztyca ma założony pewien luz roboczy (elementy te nie posiadają smarowania w postaci oleju i tylko taka konstrukcja pozwala na ruch wzajemny elementów). To z koeli ma ogromne znaczenie w przypadku komfortu jazdy, ponieważ wszystkie luzy są odczuwalne, a co więcej w trakcie użytkowani (eksploatacji) lubią się jeszcze dodatkowo pogłębiać.

Większy komfort ze sztycą amortyzowaną

Zwykle osoby, które dopiero zaznajamiają się z tematem sztyc amortyzowanych, zadają sobie pytanie, czy one naprawdę podnoszą komfort jazdy. Wszystko zależy od rodzaju sztycy, ponieważ uważa się, że te znane jako sztyce pantografowe zdecydowanie podnoszą jakość jazdy, jednak przy okazji też obniżają efektywność pedałowania. Sztyce działające na zasadzie sprężyny uznawane są raczej za mało skuteczne, ponieważ są bardzo twarde, a przy tym i dość ciężko się uginają, co znacząco podnosi wagę roweru.

Jak wyróżnić się z tłumu?

Posted by admin | Rower | piątek 5 kwietnia 2019 9:50 am
Gogle rowerowe

Sporty rowerowe są niezwykle popularne. Zawodowi kolarze inwestują w drogi sprzęt- nie tylko rower, lecz także wszelkiego rodzaju gadżety, które pełnia niekiedy funkcje ochronne. Dobrze dobrany strój, wykonany z najnowocześniejszych, oddychających i lekkich tkanin, dobry rower oraz gadżety typu gogle rowerowe, czasomierze i inne sprawiają, że sport dostarcza jeszcze więcej przyjemności.

Dobra jakość to podstawa

Oprócz roweru niezwykle ważnym elementem kolarzy jest trój. Musi być on tak dobrany, aby nie krępował ruchów, był lekki i oddychający oraz dopasowywał się do panujących warunków atmosferycznych, czyli grzał w chłodniejsze dni i chłodzi w te gorące. Kolejnym ważnym elementem są też gogle rowerowe, które oprócz ochrony narządu wzroku, bardzo często stanowią też ważny element całej rowerowej stylizacji. By sprostać wymaganiom kolarzy i wszystkich tych, którzy na rowerze jeżdżą nie od święta, firmy produkujące sprzęt rowerowy oferują gogle z nowoczesnymi rozwiązaniami (np. ochrona UV, specjalnie zaprojektowane soczewki), lecz także takie, które będą wyróżniały się kolorem lub krojem wśród innych marek.

Kolorowa rowerowa zabawa

Nie bez powodu więc często spotykane są niezwykle kolorowe gogle, w oryginalnych kształtach. Wielu kolarzom zależy bowiem na tym, by ich gogle przyciągały wzrok i wyróżniały ich z tłumu innych kolarzy (np. podczas wyścigów). To też swego rodzaju element zabawy wśród kolarzy lub osób hobbistycznie uprawiających ten sport- im bardziej kolorowo, tym lepiej.

Rozrywka i sprawa bezpieczeństwa

Posted by admin | Sportowa odzież | wtorek 2 kwietnia 2019 10:57 am

Nie ma co ukrywać, że wielu ludzi lubi sobie zaszaleć. Rozrywka sama w sobie nie jest niczym złym, kluczowe znaczenie ma jej przebieg. Mówiąc wprost — nieodłącznym elementem każdej rozrywki powinno być dokładne zapewnienie bezpieczeństwa. Weźmy sobie za przykład wodę.

Bezpieczeństwo w wodzie

Bezpieczeństwo w wodzie jest tematem, o którym można powiedzieć naprawdę wiele. Niemniej jednak skupmy się tylko i wyłącznie na ubiorze. Jeżeli brakuje kamizelki asekuracyjnej, jest to nic innego, jak po prostu skrajna nieodpowiedzialność. Być może są osoby, które uważają inaczej, ale prawda przedstawia się w inny sposób. Kamizelka asekuracyjna (kamizelki asekuracyjne nazywane są też kapokami) nie ogranicza ruchów i może uratować życie. Nie ma się nad czym zastanawiać, podczas pobytu w wodzie kapok od SportBody.pl jest nieodzowny.

Ktoś może jednak zapytać, czy wszystkie kapoki są warte polecenia? Zapewne nie każda oferta jest odzwierciedleniem oczekiwań. Co do szczegółów, na pewno nie wolno zapominać o tym, co już zostało wspomniane — kapok ma zapewniać należyte bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o ceny, ceny oczywiście są różne. Warto też podkreślić, że tanie kapoki nie muszą być gorsze.


Koniecznie trzeba też odnieść się do oczekiwań. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, co robię w wodzie? Nie każda kamizelka asekuracyjna odpowie na Twoje oczekiwania. Przykładowo — kamizelka żeglarska nie sprawdzi się podczas wakeboardu.