Rączki rowerowe

Posted by admin | Rower | środa 15 maja 2019 11:38 am

Piękna pogoda z całą pewnością motywuje rowerzystów do jazdy na swoim ulubionym pojeździe. O rower należy przede wszystkim odpowiednio zadbać, ponieważ w ten sposób może on nam posłużyć na wiele lat.

Akcesoria do rowerów

Od doboru rączek rowerowych zależy nie tylko komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo. To właśnie chwyty rowerowe odpowiadają za to, że kolarz będzie mógł swobodnie trzymać kierownicę. Dobre rączki rowerowe cechują się tym, że osoba nie zauważy po długiej jeździe bólu w palcach lub drętwienia palców. Sprzęt ten zniweluje wszelkie urazy, które mogą pojawić się podczas poruszania się na rowerze. Produkt ten znaleźć można w każdym sklepie rowerowym – nie jest drogi, dzięki czemu każdy może sobie na niego pozwolić.

Rączki na rower

Rączki rowerowe powinny być wykonane z przyjemnych materiałów. Dzięki temu drgania podczas jazdy będą mniejsze. Aby zwiększyć przyjemność podczas korzystania z tego produktu, należy również zaopatrzyć się w rękawiczki rowerowe. Produkty te sprawią, że nasza jazda na rowerze będzie bardzo bezpieczna i komfortowa. Rączki rowerowe znaleźć można w wielu wersjach kolorystycznych. Producenci dbają o to, aby produkty były wykonane z ogromną starannością. Niektóre rączki są wyróżnione ciekawym wzornictwem, które z całą pewnością wyróżni nasz rower.

Rączki do roweru to produkt niesamowicie popularny i perfekcyjnie wykonany. Coraz więcej rowerzystów postanawia zrealizować taki zakup, ponieważ zdecydowanie może on polepszyć komfort długiej jazdy na rowerze.

Mało forsowny sport dobry dla wszystkich

Posted by admin | Sprzęt | piątek 10 maja 2019 3:44 pm

Często mówi się o tym, że sport to zdrowie. Szczerze trzeba jednak przyznać, że w zdaniu tym nie kryje się cała prawda. Sport bywa bowiem też dużym obciążeniem dla organizmu człowieka. Nie każdy może uprawiać każdy rodzaj sportu, bo zwyczajnie może to negatywnie wpłynąć na jego ogólną sytuację zdrowotną. Na szczęście istnieją takie dyscypliny, które są stosunkowo mało forsowne i w związku tym odpowiednie praktycznie dla każdego. Jedna z nich to nordic walking – wystarczy kupić kije do nordic walking lub nawet kije trekkingowe, a następnie oddać się po prostu pasji chodzenia

Kije trekkingowe i kije do nordic walking

Chodzenie czy to po parku, czy w lesie, czy wreszcie po terenach górskich, na przykład tatrzańskimi dolinami, to naprawdę doskonała aktywność sportowa dla każdego. Odrobinę szybszy chód też jest sportem, natomiast tak bardzo nie forsuje i nie prowadzi do obciążenia układu kostnego i mięśniowego. To właśnie dzięki temu na przykład trekking lub nordic walking są zalecane dla osób, które wcześniej z aktywnością sportową nie miały wiele wspólnego, lub które mają problemy zdrowotne. Odrobinę szybszy marsz na przykład podczas trekkingu delikatnie pod górę podniesie tętno i sprawi, że spalana będzie tkanka tłuszczowa. Jednocześnie nie będzie to na tyle obciążające na przykład dla kolan lub kręgosłupa, że po godzinie czy dwóch człowiek będzie całkowicie wypompowany z sił. Trekking i nordic walking to zatem sport dobry dla każdego, nawet dla osób bez kondycji.

Ramy rowerowe – kręgosłup roweru?

Posted by admin | Rower | wtorek 7 maja 2019 11:41 am

Rama rowerowa jest częścią roweru. Musi być ona przede wszystkim lekka, mocna i sztywna – pozwala to na użycie różnych materiałów oraz kształtów. Długość rur i kąty, pod którymi są przymocowane, definiują geometrię ramy. Produkt ten pozytywnie wpływa także na komfort jazdy.

Prawidłowo wykonana rama rowerowa

Geometria ramy zależy od zamierzonego zastosowania. Na przykład, rower szosowy ma umieszczoną ramę w niższej i dalszej pozycji względem siodła, dając bardziej przykucniętą pozycję do jazdy. W ten sposób rowerzysta ma zapewniony maksymalny komfort podczas długiej jazdy. Ramy rowerowe powinny być wykonane przede wszystkim z bardzo dobrej jakości materiałów. Mówi się, że rama jest kręgosłupem roweru – właśnie dlatego musi być ona bardzo trwała. Geometria ramy ma również wpływ na właściwości manipulacyjne.

Ramy rowerów

Rowery zostały zaprojektowane z myślą o przyjemnej jeździe. Ramy rowerowe o tradycyjnej geometrii są często kojarzone z większym komfortem i większą stabilnością. Mają one również zazwyczaj większy rozstaw swojej osi. Dłuższy rozstaw osi przyczynia się do skutecznej amortyzacji wstrząsów. Często zdarza się również tak, że ramy są wykonane tak, aby można je uregulować. To świetna opcja, ponieważ rowerzysta może indywidualnie zadecydować o swojej ramie. Rama rowerowa stosowana jest w rowerze w celu zapewniania komfortu jazdy.

Ramy rowerowe są zwykle zróżnicowane w swojej budowie. Wszystko zależy od danego producenta. Produkt ten jednak jest w stanie zapewnić przyjemną jazdę.