Jak przygotować się do wyprawy w góry?

Posted by admin | Wspinaczka | piątek 27 grudnia 2019 1:16 pm

Góry kuszą, a wędrówki po ich najpiękniejszych zakątkach mogą sprawić nam wiele radości. By tak się stało, warto pamiętać o jednym – dobry ekwipunek i wygodne buty to podstawa. Jak przygotować obuwie do takiej wyprawy?

Jak kupić dobre buty w góry?

By cieszyć się wygodnymi butami na górskich szlakach, warto podczas zakupów zwrócić uwagę nie tyle na ich cenę, co na jakość. Nie brak w Polsce specjalistycznych sklepów ze sprzętem turystycznym, w których można nabyć obuwie na każdą trasę. Asortyment jest szeroki, dzięki czemu każdy amator pieszych wypraw znajdzie dla siebie dobre rozwiązanie. Wysoka cholewka, wykonana z nieprzemakalnych materiałów oraz podeszwa, która zapewni dobrą amortyzację w czasie długiego marszu i zagwarantuje dobrą przyczepność to bardzo ważne sprawy, na które podczas zakupów warto zwrócić szczególną uwagę. Warto też w porę sprawdzić, by wybrane buty górskie z tej oferty mocno trzymają kostkę i czy ich rozmiar jest idealnie dopasowany do naszej stropy. Buty w góry nie mogą być ani zbyt luźne, ani zbyt ciasne. Każda z tych sytuacji może doprowadzić do poważnych problemów z otarciami, które skutecznie pozbawią nas radości wędrowania.

Jak przygotować obuwie do długiej wyprawy?

Przed każdą wycieczką w góry warto w odpowiedni sposób przygotować swe obuwie. Im dłużej ma trwać wędrówka, tym ważniejszą kwestią staje się takie przygotowanie. Jeśli zakładamy nowe buty, warto w porę je rozchodzić. Bez względu na to, czy bierzemy na wyprawę nowe czy stare obuwie, warto zabezpieczyć je przed wilgocią. W klepach ze sprzętem turystycznym dostępne są nie tylko buty w góry wykonane z odpornych na wodę materiałów, ale i środki do impregnacji obuwia, dzięki którym można jeszcze skuteczniej chronić swe stopy przed przemoczeniem. Warto też na górską wędrówkę zabrać ze sobą szczotkę do czyszczenia butów, dzięki której w porę usuniemy z obuwia osadzające się na nich błoto,oraz zapasowe sznurówki. To proste wyposażenie, które może w razie problemów okazać się wyjątkowo cennym wsparciem.

Tradycyjne lub carvingowe narty Rossignol

Posted by admin | Sporty zimowe | poniedziałek 16 grudnia 2019 4:18 pm

Doskonałej jakości narty Rossignol zadowolą zarówno tych, którzy bardzo dobrze czują się na stoku, jak i osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki. Marka Rossignol tworzy bardzo solidne narty, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Co więcej narty Rossignol można dobrać indywidualnie dla każdego użytkownika, co też dostarcza wielu pozytywnych emocji.

Szeroka oferta nart Rossignol

Ogromnym atutem marki rRossignol jest to, że co sezon wypuszcza nowe modele nart, które spełniają wymagania najwyższych standardów, dając też swoim klientom nowoczesne wzory, wyróżniające się na stoku. Osoby, które z tym sportem jeszcze nie miały wiele do czynienia, oprócz tego, że chcą nauczyć się jeździć, to jeszcze chcą by ich sprzęt był modny i w trendach. Wszystkie te założenia spełniają narty Rossignol.

Rodzaje nart Rossignol

Narty Rossignol możemy podzielić na dwie kategorie, a mianowicie na narty tradycyjne oraz tak zwane narty carvingove. Narty tradycyjne posiadają identyczną szerokość deski praktycznie na całej jej długości, co też doskonale wyróżnia ten model. Jednakże dostępne są też modele, które nieznacznie zwężają się od dziobu nart do pięt. W przypadku nart carvingowych, ten model jest zdecydowanie szerszy na noskach i piętach. Co więcej narty carvingowe są specjalnie zwężone w miejscu umieszczenia wiązań. Carvingi przeznaczone są zazwyczaj dla osób, które dopiero uczą się jeździć. To, jaki rodzaj nart wybierzemy w ogromnej mierze zależy od tego, jaki styl jazdy na nartach będziemy stosować na stoku.

Czy dzieci powinno uczyć się jeździć na nartach? Nie taka trudna nauka jazdy na nartach dla dzieci

Posted by admin | sport | środa 11 grudnia 2019 9:15 am

Coraz więcej rodziców w ostatnim czasie zmaga się z pytaniem, czy rzeczywiście dzieci powinno uczyć się jazdy na nartach. Wbrew pozorom specjaliści nie są do tej aktywności fizycznej zbyt wrogo nastawieni i wręcz w wielu przypadkach sugerują, że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla podopiecznych. Zatem jaki wiek jest odpowiedni do rozpoczęcia takiej nauki?

(more…)

Szybka nauka jazdy na nartach!

Posted by admin | Sporty zimowe | poniedziałek 9 grudnia 2019 4:14 pm

Atrakcyjna figura nawet w zimę jest możliwa, jeżeli tylko aktywność fizyczna będzie odpowiednio dobrana. Coraz więcej osób jednak nie ma o tym pojęcia i o ile systematycznie decyduje się na treningi latem, o tyle zimą znów przybiera na wadze, dobierając nieodpowiednie ćwiczenia. Zatem w jaki sposób można szybko temu zapobiec?

(more…)

Czy warto odwiedzić tunel aerodynamiczny w Warszawie?

Posted by admin | sport | poniedziałek 9 grudnia 2019 11:30 am

Ostatnimi czas szeroko reklamowy jest tunel aerodynamiczny warszawa. Według zapewnień jego właścicieli daje on niezapomniane wrażenia, które dzięki możliwości swobodnego unoszenia się w powietrzu dają szanse poczucia się ja podczas latania. Czy faktycznie taki tunel ma takie możliwości i czy warto go odwiedzić?

Czym jest tunel aerodynamiczny?

Tunel aerodynamiczny w Warszawie to bardzo prosta konstrukcja. Jest to po prostu olbrzymia tuba, do której się wchodzi w specjalnym, zabezpieczającym stroju. U jej podstawy znajduje się niezwykle silny wentylator, który jest w stanie wytworzyć stały podmuch powietrza o prędkości około 200 km/h. Siła ta powoduje, że człowiek znajdujący się w takim tunelu zaczyna się unosić. Dzięki temu możliwe jest za symulowanie prawdziwego latania. A przy odrobinie wprawy, można nawet wykonywać całkiem widowiskowe ewolucje w powietrzu.

Czy warto go odwiedzić?

Skoro wiadomo już, czym jest taki tunel, to teraz powstaje pytanie, czy faktycznie jest to miejsce, które warto odwiedzić i na które warto wydać swoje pieniądze? Odpowiedź jest bardzo prosta, zdecydowanie tak, wart jest on odwiedzenia. Wszystko z tego powodu, że jest to doświadczenie nieporównywalne z niczym innym. Wiele osób twierdzi, że jest zbliżone do skoku ze spadochronem, lecz dzięki pozostawaniu cały czas na ziemi, jest to doświadczenie o wiele bezpieczniejsze i bardziej przewidywalne. Dzięki czemu mogą z niego korzystać nawet osoby z lękiem wysokości. Co zrobić, aby dostać się do Flyspotu w Warszawie? Wystarczy wejść na Prezentżycia i zamówić voucher, który możemy od razu wykorzystać.

Następna strona »