Rower treningowy – kondycja w zimie

Posted by admin | Ćwiczenia,Rower | czwartek 23 lipca 2015 1:54 pm

rowerekRower treningowy to propozycja ćwiczeń dla tych bardziej leniwych dedykowanych w okresie zimowym, kiedy nie są możliwe ćwiczenia na zewnątrz. Obecnie oferta rowerów stacjonarnych jest ciągle poszerzana i uatrakcyjniana dzięki czemu możemy wybierać spośród szerokiej gamy mniej lub bardziej nowoczesnych rowerów. Przy zakupie roweru stacjonarnego warto wziąć pod uwagę kilka cech, które będą miały duży wpływ na osiągane przez nas wyniki. Warto sprawdzić czy wybrany przez nas rower posiada system hamowania, jaka jest masa koła zamachowego, zakres stopni obciążenia czy maksymalna waga osoby ćwiczącej. Odpowiedzi na te pytania pozwolą uniknąć niepotrzebnych reklamacji, bo jak wiadomo zakup sprzętu sportowego to poważna sprawa, nad którą warto się dobrze zastanowić. Dobrze byłoby również zapoznać się z zakresem regulacji wysokości siodełka, kierownicy, jak wygląd zasilanie roweru oraz jaka jest waga urządzenia, bo może zdarzy się że urządzenie nie będzie odpowiadało do warunków naszego mieszkania. Rower treningowy polecany jest dla wszystkich, zarówno osób młodych i starszych, niezależnie od płci. Sprawdza się idealnie w ćwiczeniach osób otyłych oraz takich, które chcą w codzienny sposób zadbać o wygląd swojej sylwetki.

Zapalenie stawów – jak sobie z im radzić?

Posted by admin | Ćwiczenia,Deska | wtorek 21 lipca 2015 8:52 am
Zapalenie stawów jest uciążliwą chorobą. Postępuje zwykle powoli. Jest znacznie powszechniejsze wśród ludzi starszych, choć dotyka także młode osoby. Problem z zapaleniem stawów jest taki, że nie do końca wiadomo, co go wywołuje. Wśród lekarzy nie ma co do tego zgodności. U osób młodych problemy ze stawami częściej występują na skutek urazów fizycznych, noszenia nieodpowiedniego obuwia, uprawiania sportów sprzyjających urazom, takich jak na przykład jazda na deskorolce.
Jak sobie radzić z zapaleniem stawów?
Kiedy często jeździmy na deskorolce i pojawia się ból stawów pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl jest zażycie leków, które zniwelują ten ból. Dobrym wyjściem jest zastosowanie leków przeznaczonych specjalnie z bólami stawów takich jak na przykład Opokan. Jest to lek w postaci tabletek, który należy przyjmować doustnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Warto pamiętać zwłaszcza w przypadku bólów stawów powstałych na skutek jazdy na deskorolce, że preparat ten nie może być podawany młodzieży i dzieciom poniżej piętnastego roku życia.
Prewencja zapalenia stawów
Kiedy ból stawów już się pojawia myślimy o tym, żeby się go jak najszybciej pozbyć. Lecz najlepszym wyjściem byłoby zapobieganie pojawieniem się tego problemu zawczasu. Pomóc nam może dobór odpowiedniego obuwia, które będzie amortyzowało stopy i utrzymywało je we właściwej pozycji, co może okazać się szczególnie przydatne u osób jeżdżących na deskorolce. Innym czynnikiem, który również może pomóc jest wzmocnienie stawów za pomocą diety. Warto wzbogacić swoją dietę w ryby, warzywa i owoce, a także imbir, który ma właściwości przeciwzapalne.

Gray348Zapalenie stawów jest uciążliwą chorobą. Postępuje zwykle powoli. Jest znacznie powszechniejsze wśród ludzi starszych, choć dotyka także młode osoby. Problem z zapaleniem stawów jest taki, że nie do końca wiadomo, co go wywołuje. Wśród lekarzy nie ma co do tego zgodności. U osób młodych problemy ze stawami częściej występują na skutek urazów fizycznych, noszenia nieodpowiedniego obuwia, uprawiania sportów sprzyjających urazom, takich jak na przykład jazda na deskorolce.

Jak sobie radzić z zapaleniem stawów?

Kiedy często jeździmy na deskorolce i pojawia się ból stawów pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl jest zażycie leków, które zniwelują ten ból. Dobrym wyjściem jest zastosowanie leków przeznaczonych specjalnie z bólami stawów takich jak na przykład Opokan (http://www.nowafarmacja.pl/opokan-7-5mg-20-tabletek). Jest to lek w postaci tabletek, który należy przyjmować doustnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Warto pamiętać zwłaszcza w przypadku bólów stawów powstałych na skutek jazdy na deskorolce, że preparat ten nie może być podawany młodzieży i dzieciom poniżej piętnastego roku życia.

Prewencja zapalenia stawów

Kiedy ból stawów już się pojawia myślimy o tym, żeby się go jak najszybciej pozbyć. Lecz najlepszym wyjściem byłoby zapobieganie pojawieniem się tego problemu zawczasu. Pomóc nam może dobór odpowiedniego obuwia, które będzie amortyzowało stopy i utrzymywało je we właściwej pozycji, co może okazać się szczególnie przydatne u osób jeżdżących na deskorolce. Innym czynnikiem, który również może pomóc jest wzmocnienie stawów za pomocą diety. Warto wzbogacić swoją dietę w ryby, warzywa i owoce, a także imbir, który ma właściwości przeciwzapalne.

Jeździsz na deskorolce? Pamiętaj o plastrach na otarcia!

Posted by admin | Deska | wtorek 21 lipca 2015 8:38 am

Pasjonaci sportów ekstremalnych, a w szczególności miłośnicy jazdy na deskorolce, bardzo dobrze wiedzą, że wypadki zdarzają się niemal codziennie. Ich efektami są zazwyczaj bolesne rany i otarcia. Urazów najczęściej doznają osoby, które zapomną założyć przed ćwiczeniami odpowiednich ochraniaczy.

Skaleczenia zawsze są uciążliwe, a co najgorsze, uniemożliwiają dalsze treningi. W takich sytuacjach ratunkiem okażą się przyspieszające gojenie plastry na otarcia. Łatwo je nabyć w aptece (zob. tutaj) lub większej drogerii. Specjalne opatrunki nie tylko pomagają w regeneracji uszkodzonych partii skóry, ale także umożliwiają swobodne poruszanie się. Dzięki temu każda osoba jeżdżąca na desce szybko powróci do ćwiczeń.

Plastry na otarcia dostępne są w kilku różnych wariantach. Istnieją opatrunki hydrożelowe, specjalnie zaprojektowane z myślą o łokciach i kolanach. Takie modele szczególnie przydadzą się podczas sportów deskorolkowych, gdyż właśnie kolana i łokcie są miejscami najbardziej narażonymi na wszelkiego rodzaju urazy. Dla osób o wrażliwej skórze poleca się przede wszystkim wersję z kojącym aloesem. Większość  takich opatrunków jest także wodoodporna, a niektóre modele odznaczają się transparentnością.

Dzięki odpowiednim plastrom na otarcia zmniejsza się ryzyko powstania szpecących blizn po ranach. Opatrunki chronią również przed wniknięciem do organizmu brudów i groźnych bakterii. Warto pamiętać, że nawet drobne draśnięcie może stanowić przyczynę późniejszego zakażenia, jeśli nie zostanie w porę przemyte i zabezpieczone. Zabezpieczanie skaleczeń i otarć chroni przed ich ponownym otwarciem i kolejnymi urazami. Ogromną zaletą plastrów jest także to, że nie stanowią one żadnej przeszkody w trenowaniu nowych tricków na deskorolce.

Gryf łamany- pomoc przy rehabilitacji nadgarstków

Posted by admin | Ćwiczenia | niedziela 5 lipca 2015 1:51 pm

gryf łamanyKażdy miłośnik chodzenia na siłownię próbował na pewno nie raz ćwiczeń z gryfem łamanym. Jego zadaniem jest zapewnienie mięśniom bodźców do rozwoju. Jest to jednak nowość w ośrodkach fitness, siłowniach i innych miejscach dbania o figurę, dlatego nie zawsze można znaleźć ich we wszystkich klubach. Zasadniczo jego funkcja polega na ułatwianiu ćwiczeń w treningach bicepsów i tricepsów. Gryf łamany zmniejsza obciążenie nadgarstków, dlatego jest w stu procentach bezpieczny i polecany dla kulturystów i fanów sportu. Działanie gryfu łamanego polega na tym, iż jego złamanie zachodzi pod kątem 45 i 30 stopni licząc od osi gryfu. Jego zmienny kąt powoduje zróżnicowaną pracę mięśni, większe odchylenie od osi gryfu. Do zalet gryfu łamanego należy to, iż mniej obciąża nadgarstki podczas ćwiczeń na biceps, a dzięki zastosowanym w swojej budowie wgłębieniom, trening z gryfem łamanym jest o wiele bardziej bezpieczny i komfortowy dla stawów nadgarstowych. To one właśnie są najbardziej narażone na powikłania podczas ćwiczeń z tym przyrządem. Jeśli zależy nam na zdrowiu naszych stawów najkorzystniej będzie jeśli zdecydujemy się na gryf łamany, ale wykonując ćwiczenia pod opieką trenera czy instruktora. Jak widać gryf łamany to ciekawe uzupełnienie ćwiczeń jednak trzeba robić to z głową i odpowiednio się do tego przygotować.

Mieszanki ziołowe ojca Klimuszki

Posted by admin | Ciekawe artykuły | czwartek 2 lipca 2015 8:55 am

ziola klimuszkoZioła ojca Klimuszki należą do jednych z najbardziej znanych i rozpoznawanych mieszanek ziołowych w Polsce.

Legendarny franciszkanin i zielarz przygotowywał swoje mieszanki z wielką uwagą i pasją. Tym co charakteryzuje zioła Klimuszki jest użycie nieparzystej liczby ziół w jednej mieszance. Ojciec Klimuszko unikał także stosowania naparów jedynie z pojedynczych ziół. Uważał, że przynieść pozytywne efekty zdrowotne mogą jedynie mieszanki ziołowe, a długotrwałe spożywanie naparów tylko z jednego zioła może poważnie zaszkodzić zdrowiu.

Obecnie na rynku mieszanki ziołowe ojca Klimuszki występują w wielu wariantach. Wielką popularnością cieszy się mieszanka odchudzająca ziół Klimuszki. Można również zakupić mieszanki wspomagające trawienie, mieszanki regulujące pracę wątroby, a nawet mieszanki ziół Klimuszki wspomagające walkę z cellulitem.

Spożywając te jak i inne mieszanki ziołowe należy stosować się do instrukcji załączonej do ich opakowania. Jedynie odpowiednie dawkowanie może przynieść korzyści zdrowotne.

Następna strona »