Czy amortyzatory rowerowe to konieczność?

Posted by admin | Rower | wtorek 27 listopada 2018 6:30 pm

Rowerzyści, nawet ci bardzo doświadczeni, nieraz bardzo mocno narzekają na zmęczenie i trudność w jeździe na posiadanym rowerze. Zrzucają w takich wypadkach winę na przetrenowanie, zły dzień, kiepskie samopoczucie lub chociażby na niesprzyjającą pogodę. A może problem trudności we wprawiania roweru w ruch leży gdzie indziej?

Co posiada nowoczesny rower?

Rowery które obecnie cieszą się największą popularnością posiadają ogromną ilość różnego rodzaju gadżetów i dodatków. Jeśli by spojrzeć na taki typowy rower, dostrzec w nim można:

– prądnice na przednim kole,
– amortyzowane siodełko,
– amortyzator rowerowy na przednim, a czasem i tylnym kole,
– bagażnik,
– regulowany mostek.

Jak łatwo zauważyć, jest to całkiem nieźle wyposażony rower. Jednak czy to wszystko jest na pewno potrzebne? Taka ilość dodatków potrafi ważyć tyle samo, a nawet i więcej niż rama do której powyższe elementy są przymocowane. Szczególnie widoczne jest to w amortyzatorach rowerowych, które potrafią ważyć nawet do 2 kilogramów.

Czy to wszystko jest niezbędne?

Jednak jeśli sprawdzić do czego dokładnie przydają się wspomniane dodatki, łatwo dojść do wniosku, że to właśnie amortyzatory rowerowe pomimo największej wagi przydają się najbardziej. Zarówno w mieście jak i w terenie niosą one tak duże zalety, że nie sposób jest z nich zrezygnować.
Jeśli zatem ktoś chciałby zmniejszyć nieco wagę roweru, zdecydowanie lepiej jest zrezygnować z prądnicy do oświetlenia na korzyść lampki na baterie lub zamontować zwykłe siodełko.

Jakie akcesoria rowerowe do miasta?

Posted by admin | Akcesoria | niedziela 25 listopada 2018 4:16 pm

Przygotowywanie się do sezonu rowerowego nie polega jedynie na kupieniu roweru i ewentualnie zaplanowaniu tras wycieczkowych. Jeżdżenie na rowerze, a szczególnie po mieście, wymaga aby każdy rowerzysta posiadał stosowne akcesoria rowerowe, które zwiększą jego bezpieczeństwo i przyjemność z podróżowania.

Co oprócz roweru?

Oprócz posiadania samego roweru, do bezpiecznego poruszania się po mieście konieczne jest wyposażenie się szereg innych sprzętów.
Podzielić je można na te które zwiększają bezpieczeństwo i na te które poprawiają komfort jazdy.
Akcesoria zwiększające bezpieczeństwo to przede wszystkim oświetlenie rowerowe oraz kask rowerowy. Co prawda tylko oświetlenie jest obowiązkowe, jednak ryzyko urazu głowy podczas jazdy po mieście jest tak duże, że nie warto jest ryzykować i nie posiadać na sobie kasku.

Do akcesoriów rowerowych, które zwiększają komfort podróży rowerem zaliczyć można rękawiczki, które przydatne są przede wszystkim w gorące dni, gdy dłonie intensywnie się pocą, ale również okulary czy też licznik rowerowy. Okulary zwiększają komfort jazdy w dużym słońcu – czasem wręcz ją umożliwiają – a licznik rowerowy pozawala określić między innymi przejechany dystans i czas podróży.
Większość z tych wyżej wymienionych akcesoriów nie jest obowiązkowa, jednak miasto jest na tyle dynamicznym środowiskiem i pełnym różnego rodzaju niebezpieczeństw, że zwyczajnie nie warto jest bez nich wyruszać w drogę. Jedne pozwolą bezpieczne ją pokonać, a inne zrobić to szybko i komfortowo.

Buty sportowe dla kobiet

Posted by admin | Obuwie sportowe | poniedziałek 19 listopada 2018 5:41 pm

czarne buty sportoweSport jest obecny w życiu wielu osób. Ci którzy nie wyobrażają sobie jego braku w codziennym rozkładzie dnia szukają akcesoriów o odzieży sportowej, która będzie wygodna i oddychająca. Oprócz odzieży dedykowanej osobom aktywnym, ważny jest odpowiedni dobór obuwia.

Buty sportowe damskie do fitnessu

Do każdej dyscypliny sportowej konieczne jest posiadanie odrębnego obuwia. Podyktowane jest to innymi wymaganiami stopy, uzależnionymi od rodzaju ruchu podczas treningu. Ćwiczenia fitness oraz na siłowni są specyficzne i często z użyciem ciężarów. Ważne jest, aby buty zakładane na trening dobrze stabilizowały stopę i stanowiły dla niej prawidłowe wsparcie. Muszą posiadać sporą amortyzację, być wygodne i łatwe do założenia.

Damskie buty sportowe do sportów aerobowych

Nieco inne obuwie potrzebne jest do biegania i nordic walking. Tutaj amortyzacja i wysokość droppu nie ma aż takiego znaczenia jak odpowiednio dobrane do rodzaju stopy obuwie. Podczas biegania kolana oraz biodra poddawane są sporemu obciążeniu, a buty muszą pomóc je niwelować.

Tanie buty sportowe damskie można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Zakup w sklepie w sieci może być jednak bardziej korzystny pod względem ceny. Internetowe sklepy często organizują przeceny produktów oraz nagradzają klientów, którzy kupują u nich akcesoria i odzież biegową.

Uprawianie sportu jest powinny być ważne zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Ruch na świeżym powietrzy hartuje organizm, wzmacnia serce i obniża ciśnienie krwi.

Na co uważać, kupując rower dla dziecka?

Posted by admin | Rower | poniedziałek 19 listopada 2018 11:30 am

Ruch to zdrowie, warto więc już od najmłodszych lat zaszczepiać u dziecka miłość do sportu i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Doskonałym sposobem na to jest nauka jazdy na rowerze. Kupując rower dla dziecka warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, tak aby proces nauki jazdy przebiegał zarówno efektywnie, jak i w pełni bezpiecznie.

Wybór rowerka a wiek dziecka

Jeżeli chodzi o rowerki dla dzieci, to producenci przygotowali szereg różnorodnych opcji. Dostępne są między innymi rowerki biegowe, rowerki na trzech kółkach jak i rowery z odpinanymi bocznymi kołami. Każda z tych propozycji przeznaczona jest dla dzieci w nieco innym wieku. Kupując pierwszy sprzęt rowerowy należy w pierwszej kolejności uwzględnić wiek malucha. Raczej nie ma się co spodziewać, że pięciolatek ucieszy się z rowerka biegowego. Z kolei maluch, który ledwo zaczął stawiać swoje pierwsze kroki raczej nie poradzi sobie z pedałowaniem.

Nauka jazdy – bezpieczeństwo

Priorytetem dla każdego rodzica powinno być bezpieczeństwo malucha. Nie ma co ukrywać – pierwsze próby jazdy na dwóch kółkach kończą się przeważnie utratę równowagi i upadkiem. Warto zainwestować w dodatkowy osprzęt jakim będzie na przykład specjalny uchwyt asekuracyjny. Większość takich uchwytów można bez problemu zamontować do bagażnika rowerowego. Rodzic ma wówczas większą kontrolę nad stabilnością rowerka, a dziecko czując się bezpieczniej szybciej opanuje utrzymywanie równowagi.

Ćwiczenia na atlasie sportowym

Posted by admin | Ćwiczenia | środa 14 listopada 2018 4:04 pm

Atlasy sportowe można znaleźć we wszystkich siłowniach. Wynika to z bardzo dużej wszechstronności takich urządzeń. Można na nich wykonywać niemal wszystkie ćwiczenia na poszczególne partie mięśni, a jednocześnie można również realizować ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Wybierając atlas sportowy warto zwrócić uwagę między innymi na rodzaj materiałów zastosowanych do ich wykonania. Przekłada się to bezpośrednio na trwałość urządzeń. Jest to bardziej istotne przy wybieraniu atlasów sportowych do siłowni, gdzie większa intensywność użytkowania urządzenia wymaga jego większej trwałości. Jednak również do domów warto postawić na atlasy treningowe, które mają długie gwarancje.

Elementy do atlasów

Powodem wszechstronności atlasów jest możliwość montowania do nich odmiennych elementów, które pozwalają na wykonanie różnych rodzajów ćwiczeń. Do atlasów można montować:
– uchwyt do atlasu zarówno obrotowy jak też zaczepowy
– drążki proste, łamane, krótkie, trójkątne
– gryfy do ćwiczenia różnych partii mięśni.
Jeśli chce się wykonywać na atlasie więcej ćwiczeń warto zaopatrzyć się w większą ilość elementów, które można przy atlasie zamontować. Wówczas można bez żadnych problemów realizować wszystkie niezbędne ćwiczenia w ramach określonych programów treningowych. Poszczególne uchwyty do atlasów pozwalają na stworzenie urządzenia, które jest zdecydowanie bardziej funkcjonalne. Taki sprzęt pozwala na realizowanie ćwiczeń na wszystkie partie mięśni, co ma duże znaczenie choćby przy realizowaniu treningów siłowych.

Następna strona »