Kupujemy męską koszulę wizytową

Posted by admin | ubrania | piątek 9 grudnia 2022 5:04 pm

Czego nie powinno zabraknąć w żadnej męskiej szafie? Każdy mężczyzna powinien mieć w niej spodnie jeansowe, garnitur, marynarkę czy też koszulę. Jak się jednak okazuje, niewielu panów zdaje sobie sprawę z tego, że wybranie dobrej koszuli to nie jest prosta sprawa i powinno się poświecić temu zadaniu naprawdę dłuższy czas. Jak zatem powinny być wybierane koszule wizytowe męskie? Jakim ich szczegółom trzeba się bliżej przyjrzeć?

Jak poprawnie określić rozmiar męskiej koszuli?

Jeśli chce się mieć naprawdę dobrą, męską koszulę wizytową (przykład zobaczysz na Dstreet.pl), powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy będzie ona dobrze dobrana pod kątem rozmiaru. Zbyt długie rękawy czy też za ciasny kołnierzyk to standardowe błędy, które są przy takich zakupach popełniane. Jak więc można ich uniknąć?

Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że rękawy koszuli muszą być dobierane razem z marynarką. Ich odpowiednia długość jest ściśle związana z tym, jak długie będą rękawy marynarki. Powinny one być od niej o kilka milimetrów dłuższe.

Z kolei odpowiednie wybranie rozmiaru kołnierzyka wymaga przeprowadzenia prostego testu przy pomocy własnego palca. Dobry rozmiar kołnierzyka to taki, który pozwala włożyć pomiędzy niego a szyję palec. Jeśli wchodzi on zbyt luźno i można nim swobodnie poruszać, oznacza to, e rozmiar jest za duży. Z drugiej strony, jeśli włożenie palca jest niemożliwe lub też powoduje on utrudnienie w oddychaniu, to rozmiar kołnierzyka jest wtedy za mały.

Oprócz tych dwóch najważniejszych spraw warto jeszcze zwrócić uwagę na to, jak długa będzie koszula. Jest to dość istotne, ponieważ wielu panów wybiera za krótkie modele, które później wystają im ze spodni przy pochylaniu się lub też po tym, gdy usiądą.

Jaki rodzaj koszuli wybrać?

Być może nie każdy mężczyzna zdaje sobie z tego sprawę, lecz w sklepie dostać można wiele rodzajów i krojów męskich koszul wizytowych. Czym się zatem charakteryzują najpopularniejsze modele i który z nich najlepiej wybrać?

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najczęściej wybierane są koszule w stylu regular fit. To właśnie one najczęściej widywane są na weselach, spotkaniach biznesowych czy też na randkach. Cechują się one uniwersalnością pod kątem sylwetki mężczyzny, lecz także okazji, na którą można je założyć.

Drugim często wybieranym przez panów rodzajem koszuli jest wersja Slim fit. W tym wypadku ma się do czynienia z modelem, który posiada charakterystyczne wcięcie w talii. Dzięki niemu postura mężczyzny wydaje się zdecydowanie bardziej postawna i uwydatnione zostają jego mięśnie klatki piersiowej. Jest to więc koszula adresowana przede wszystkim do smukłych i wysportowanych panów.

Na koniec wspomnieć jeszcze trzeba o jednym, dość charakterystycznym rodzaju koszuli, czyli o wersji oversize. W tym wypadku ma się do czynienia z wersją, która jest bardzo luźna, często zdobiona niestandardowym kolorem, a nawet napisami lub grafikami. Sztandarowym przykładem takiej koszuli jest wersja hawajska. Rzecz jasna z powodu jej stylu zawęża się mocno jej zastosowanie, lecz jako zwykła codzienna odzież sprawdza się po prostu świetnie.

Co powinno się wiedzieć o materiale wykonania męskiej koszuli?

Na co jeszcze zwraca się uwagę podczas kupowania nowej koszuli? Wielu panów przygląda się jej cenie, szukając rzecz jasna możliwie najniższych wartości. Co więcej, standardowo zwraca się uwagę także na to, jak się ona prezentuje wizualnie. Wiedzieć jednak trzeba, że oprócz tych cech krytycznie ważne jest to, z jakiego będzie ona uszyta tworzywa. Na co wpływa konkretna tkanina?

Materiał wykonania przekłada się na ogromną liczbę różnych cech koszuli. Przede wszystkim wpływa na to, jak będzie ona wygodna i miła w dotyku. Co więcej, ma wpływ na jej trwałość, lecz również na bezpieczeństwo skóry. Kupując model kiepskiej jakości, którego sporą część stanowić będzie np. poliester, nabędzie się wersję nietrwałą, która może powodować zapacanie się skóry i nieprzyjemne podrażnienia. Żeby tego uniknąć, zalecane jest noszenie koszul lnianych, jedwabnych lub ostatecznie bawełnianych.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.