Akcesoria, które musi posiadać każdy rowerzysta

Posted by admin | Rower | poniedziałek 22 Maj 2017 1:22 pm

opona rowerowaUszkodzenie roweru może się rowerzyście przydarzyć w każdej chwili. Jeśli podróżuje on na dłuższe odległości, awaria taka może być bardzo nieprzyjemna i brzemienna w skutkach. Co zatem rowerzysta powinien obowiązkowo w swej sakiewce mieć, by móc spokojnie podróżować po polskich (i nie tylko) trasach?

Łatki do dętek

Przedziurawienie dętki jest sporym problemem. O ile jeszcze powód jej przedziurawienia trwale w niej siedzi, zawsze można liczyć na łut szczęścia i dojechanie do domu. Jeśli jednak powietrze uleciało już praktycznie w całości, to konieczne będzie jej załatanie. Sprawdzają się tu zwłaszcza łatki samoprzylepne.

Klej do dętek

Kleje do dętek mają właściwości wulkanizacyjne. Jeśli łatki nie są samoprzylepne, klej ten będzie niezbędnym artykułem w sakiewce rowerzysty.

Klucz wielofunkcyjny

Obowiązkowym elementem wyposażenia każdego rowerzysty jest klucz. Najlepszą opcją są klucze 12-funkcyjne. Produkują je jednak tylko profesjonalni producenci rowerów.

Papier ścierny

Przyda się zwłaszcza przy uszczelnianiu dętki. Dzięki niemu, tuż po założeniu łatki, będzie można bardzo szybko ją zmatowić. Opcjonalnie przyda się również specjalna łyżka do demontażu dętki. Zwłaszcza, że zrobienie tego palcami rąk jest dość skomplikowane.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.