Bieganie – co się przyda?

Posted by admin | Odzież | piątek 20 Kwiecień 2018 3:03 pm

spodnie do bieganiaBieganie to jeden z najbardziej popularnych sportów. Dużą zaletą tej dyscypliny jest fakt, że wymaga bardzo małych nakładów finansowych. Mimo wszystko warto jednak zainwestować w kilka rzeczy zanim rozpoczniemy treningi.

Strój dla biegacza

Bieganie wymaga posiadania odpowiedniego ubrania, które zapewni wygodę w trakcie treningu. Na pewno przydadzą się spodnie do biegania. Powinny być wykonane z odpowiedniego materiału, który będzie dobrze odprowadzać pot. Nie mogą powodować żadnych otarć, ponieważ w czasie długiego biegu niewielki dyskomfort może stać się poważnym problemem. Bez problemu znajdziemy duży wybór spodni do biegania damskich, które spełnią te wymagania.

Przydatne akcesoria

W czasie treningu przyda się kilka drobiazgów, na przykład bidon na wodę, dzięki któremu unikniemy odwodnienia. Jeśli chcemy zabrać ze sobą kilka przedmiotów, możemy zainwestować w nerkę lub pas do biegania, wyposażony w wygodne kieszonki. Alternatywą jest plecak, jednak nie łatwo biegać z dodatkowym obciążeniem i nie ma sensu korzystać z plecaka, jeśli chcemy spakować jedynie telefon i klucze. W takim przypadku bardziej praktycznym rozwiązaniem jest pas. W sklepach znajdziemy różne pasy do biegania. Dobry pas powinien:
– mieć kieszonkę na bidon,
– łatwo się otwierać,
– dobrze się nosić.

Niestety ostatecznie jakość takiego produktu możemy przetestować jedynie w czasie treningu po przebiegnięciu kilku kilometrów.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.