Bluzki damskie na lato – jaki materiał wybrać?

Posted by admin | Deska | piątek 1 Czerwiec 2018 1:21 pm

Bluzki damskie to podstawowa część damskiej garderoby. Żeby sprawdzały się idealnie, muszą być wykonane z odpowiedniego materiału. To ważne szczególnie latem, kiedy poszukuje się ubrań przewiewnych i delikatnych dla skóry. Jaka tkanina sprawdzi się najlepiej w przypadku bluzek damskich?

Bawełna – czy to materiał idealny?

Bawełna to materiał, na który latem decyduje się wiele kobiet. Nie ulega wątpliwości, że to wybór, który ma wiele zalet. Przede wszystkim bawełna cechuje się wysoką higroskopijnością. Oznacza to, że z łatwością odprowadza wodę. Latem więc na ubraniu z bawełny nie pojawią się nieestetycznie mokre plamy. To materiał naturalny, więc będzie doskonały dla alergików. Należy jednak zauważyć, że bawełna także ma wady, a modne bluzki z niej wykonane nie będą idealne. Dlaczego? Będą one miały tendencję do gniecenia, co zwłaszcza dla podróżujących samochodem może okazać się irytujące. Wystarczy jednak wybrać bluzkę z bawełny, która ma domieszkę syntetycznej tkaniny.

Poliester – wady i zalety

Wśród modnych bluzek można znaleźć także te wykonane z materiałów syntetycznych na przykład poliestru. Największą zaletą sztucznych tkanin jest ich cena. Są one również odporne na gniecenie, a także wytrzymałe. Ogromną zaletą poliestru jest to, że szybko schnie. Fakt ten wykorzystuje się do tworzenia ubrań sportowych.

Latem potrzeba ubrań, które pozwalają skórze oddychać. Nikt nie chce mieć jednak problemów z wciąż pogniecioną bluzką. Dlatego też najlepszym wyborem jest bluzka wykonana z bawełny z domieszką syntetycznego materiału.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.