Charakterystyka rowerów Fat Bike

Posted by admin | Rower | środa 8 Marzec 2017 9:45 am

fatbike2

Kolarstwo jest w Polsce bardzo powszechne, w związku z czym na rynku pojawiają się coraz to nowsze typy rowerów. Coraz większą popularnością cieszą się rowery górskie Fat Bike. Posiadają one bardzo szerokie opony oraz ramę ze stali lub aluminium. Wyposażone są zazwyczaj w hamulce tarczowe i nie posiadają amortyzatorów. Opony w rowerach Fat Bike mają szerokość sięgającą nawet czterech lub pięciu cali, przez co bardzo rzucają się w oczy.

Rowery Fat Bike przystosowane są do jazdy po ciężkim terenie, a także śniegu czy piasku. Początkowo ich produkcja opierała się na wykonaniu ręcznym, a zajmowali się tym niemal wyłącznie pasjonaci. Później produkowaniem rowerów Fat Bike zajęły się bardzo znane firmy, a obecnie na rynku światowym zajmuje się tym już wiele renomowanych marek. Również w Polsce pojawia się coraz więcej dystrybutorów rowerów Fat Bike.

Wśród produkowanych modeli znajdują się także rowery Fat Bike przeznaczone dla dzieci oraz młodzieży. Takie egzemplarze posiadają opony o charakterystycznej, dużej średnicy oraz dużej szerokości. Dzięki temu wyglądają niemal identycznie jak ich odpowiedniki przeznaczone dla osób dorosłych. Jest to pojazd do zadań specjalnych, jednak na rowerze Fat Bike jeździć można również po mieście.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.