Cruiser – marka z tradycjami

Posted by admin | Rower | sobota 30 Styczeń 2016 3:55 pm

Rower to jeden z najpopularniejszych wehikułów na świecie . Co dzień miliony ludzi przemierzają za ich pomocą ścieżki i drogi, przyczyniając się do rozwoju przemysłu rowerowego. Od czasu stworzenia pierwszego roweru i wypuszczeniu go na rynek powstało mnóstwo marek, które stały się prawdziwą legendą. Jedną z nich jest Cruiser.

Pierwszy rower Cruiser powstał w 1933 roku. Projekt narodził się w głowie inżyniera Franka W. Schwinna. Charakteryzował się on bardzo szerokim i wygodnym kierownikiem oraz oponami dętkowymi, które w tamtych czasach były prawdziwą rewolucją. Firma, którą założył Schwinn wyśmienicie prosperowała do 1960 roku. Przyczynił się do tego powojenny baby boom i wiążące się z nim zapotrzebowanie na tani środek lokomocji. Po 1960 roku rowery Cruiser przestały się sprzedawać. Zaczęły być one kojarzone z konsumpcjonizmem typowym dla lat pięćdziesiątych. Obecnie firma założona przez Schwinna przeżywa prawdziwy renesans wiążący się z ogromną popularnością linii rowerów dedykowanych jeździe po plaży i górach.

Firma Cruiser to prawdziwa legenda wśród cyklistów. Od prawie wieku dostarcza ona doskonałych pod względem technicznym rowerów. Do tego każdy nowy model jest innowacyjny zarówno pod względem designu, jak i osprzętu. Kupując jednoślad zdecydowanie warto dać szansę rowerom Cruiser (w Polsce znajdziemy je np. w sklepie Zico-Bike.pl). Rowery cruiser to niebanalny styl, który z pewnością warto poznać.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.