Czy gogle to niezbędnik, czy gadżet?

Posted by admin | Sporty zimowe | wtorek 11 Październik 2016 12:42 pm

gogle POC

Niezbędne może nie są, ale na pewno pozwalają w pełni cieszyć się z zimowego szaleństwa. Nieprzyjemnie (i niebezpiecznie) jest zjeżdżać z dużą prędkością nie mając osłoniętej twarzy, a w szczególności oczu. Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć wszystko co się dzieje na stoku a widoczność jest kluczowa dla bezpieczeństwa. Nawet ostrożni narciarze mogą trafić na złą pogodę i nawet jeśli nie prędkość ograniczy widoczność, to z pewnością zrobią to opady bądź mocny wiatr.

Gogle POC wychodzą naprzeciw osób, które cenią sobie funkcjonalność połączoną z interesującym wyglądem – na pewno nie należy się bać, że zakup gogli będzie czymś „lamerskim”. W dzisiejszych czasach mamy szeroki wybór w kolorach (szyb, jak i opraw gogli) oraz kształcie opraw. Spokojnie więc można dobrać coś do nawet najbardziej wymyślnych desek czy nart. Osoby posiadające okulary mogą poszukać modeli, które o większych rozmiarach by móc jeździć komfortowo równocześnie w goglach POC jak i w szkłach.
Gogle należy dobrać przede wszystkim w taki sposób by były wygodne. Należy zwrócić uwagę by nos nie był uciskany i aby nie parowały. W końcu będziemy w nich spędzać sporą część naszego wyjazdu a niewygodny sprzęt może nam zabrać dużo radości z jazdy. Po osłonięciu twarzy goglami można cieszyć się dobrą widocznością niezależnie od prędkości i wiatru. Z kolei przy intensywnych opadach gogle ochronią (chociaż częściowo) naszą twarz przed przemarznięciem i wilgocią.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.