Czy warto korzystać ze skarpet kompresyjnych?

Posted by admin | Sportowa odzież | wtorek 19 Wrzesień 2017 9:32 am

Dzisiaj większość sportowców, i to nie tylko tych całkowicie profesjonalnych, dba bardzo o ubiór. Bynajmniej, nie chodzi tu jednak wcale o modę, ale o to, by poprzez odpowiednią odzież poprawić swoją wydajność czy też wesprzeć regenerację organizmu. Do pożytecznej i popularnej odzieży sportowej trzeba dziś z całą pewnością zaliczyć skarpety kompresyjne.

Jak to pomaga?

Jeśli chodzi o skarpety kompresyjne, pomagają one dzięki temu, że są w stanie mocno wpływać na poprawę pracy żył, jak również w mniejszym stopniu pozostałych części układu krążenia. Wszystko to dzieje się poprzez uciskanie na żyły zlokalizowane w łydce oraz poniżej łydki. Dzięki uciskowi krew przepływa przez nogę szybciej przyspieszając krążenie krwi również w pozostałych częściach organizmu. Serce zaczyna przez to także nieco szybciej pompować krew. Wszystko to sprawia, że poszczególne części organizmu szybciej otrzymują tlen oraz substancje odżywcze. Jedno i drugie bowiem znajduje się w krwi.

Dzięki szybszemu przepływowi tlenu nie dochodzi do oddychania beztlenowego w krwi. Innymi słowy, efektem ćwiczeń rzadko kiedy są zakwasy. Śmiało można więc stwierdzić, że skarpety kompresyjne wpływają nie tylko na to, jak intensywnie i długo można trenować, ale również jak szybko po zakończeniu treningu można go znów wznowić. Substancje odżywcze natomiast mają większe znaczenie podczas treningu, choć i w trakcie regeneracji z całą pewnością nie są bez znaczenia.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.