Czy warto organizować domową siłownię?

Posted by admin | Sprzęt | niedziela 7 Styczeń 2018 11:10 am

Bez wątpienia, siłownie budzą dzisiaj duże zainteresowanie. Jednakże, nie brakuje również osób, które zamiast chodzić na siłownię, organizują ją u siebie w domu. Czy jest to dobry pomysł? Jak zorganizować dobrą siłownię?

Dobre miejsce na siłownię

rowery stacjonarnePierwsza sprawa to znalezienie miejsca, w którym mogłaby mieścić się siłownia. Jeśli dysponuje się dużym mieszkaniem, można przeznaczyć do ćwiczeń cały jeden pokój. Jednakże, jeśli miejsce w domu jest bardziej ograniczone, często trzeba zrezygnować z organizacji siłowni w pokoju. W takiej sytuacji można jednak pomyśleć o przeniesieniu sprzętu na przykład do piwnicy.

Jeśli siłownia ma być coś warta, musi być dosyć duża. A żeby zmieściły się w niej rowery treningowe, bieżnie, ciężarki i nowoczesne maszyny, nie może być zbyt mała. Ponadto, trzeba też mieć na uwadze, że rowery stacjonarne, czy bieżnie, a nawet niektóre maszyny do ćwiczeń siłowych, potrafią wywoływać duży hałas. Trzeba więc z rozwagą dokonać wyboru lokalizacji siłowni, tak aby nie przeszkadzała pozostałym domownikom.

Pojedyncze sprzęty siłowe

Jeśli nie dysponuje się miejscem lub budżetem na organizację w pełni wyposażonej siłowni, warto zakupić przynajmniej pojedyncze sprzęty. Nie sposób zaprzeczyć przydatności rowerów treningowych, które służą do treningów ogólnorozwojowych. Dzięki rowerom stacjonarnym ćwiczy się bowiem zarówno kondycję, jak i siłę, zwłaszcza mięśni nóg. Dobrze jest również posiadać w domu co najmniej kilka ciężarków o różnej wadze.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.