Czym są rowery fat bike?

Posted by admin | Rower | czwartek 18 Maj 2017 1:28 pm

fatbikeW Polsce powoli zaczynają się pojawiać rowery fat bike, ale w dalszym ciągu mało osób zdaje sobie sprawę z tego, czym one tak naprawdę są. Profesjonalne rowery fat bike to nic innego jak klasyczne rowery górskie, które posiadają bardzo szerokie opony. Rowery tego typu bardzo często dostępne są na stalowych ramach, ale istnieją również modele na aluminiowych ramach.

Specyficzne opony

Opony w rowerach fat bike mogą mieć szerokość 4-5 cali, czyli 10-12,5 cm. Jest to oczywiście element, który najbardziej rzuca się w oczy. Rowery fat bike skonstruowane zostały przede wszystkim do jazdy po śniegu, piasku i na innym bardzo ciężkim terenie. Na samym początku jednoślady fat bike wykonywane były wyłącznie przez pasjonatów, ale z biegiem czasu zdobyły olbrzymie zainteresowanie i ruszyła ich masowa produkcja.

Rowery dla dzieci

W Polsce rowery fat bike produkowane są przede wszystkim dla dzieci oraz młodzieży. Ich największą zaletą jest doskonała amortyzacja oraz możliwość przejazdu nawet po najbardziej niesprzyjającym terenie. Pamiętać należy jednak o tym, że rowery tego typu nie za bardzo nadają się do tradycyjnej jazdy, dlatego też warto mieć w garażu tradycyjny jednoślady, dzięki któremu będziemy mogli pokonywać dłuższe trasy.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.