Czym są skarpety trekkingowe?

Posted by admin | Sportowa odzież | wtorek 2 Październik 2018 3:38 pm

Górskie wyprawy, wielokilometrowe wycieczki, godzinne marsze na łonie przyrody, to rozrywka, którą uwielbiają wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu i docenienia piękna natury. Żeby jednak móc w pełni cieszyć się przyjemnością wędrowania, należy posiadać odpowiedni sprzęt, który zabezpieczy nasze ciało przed urazami i kontuzjami i zapewni komfort. Jedną z podstawowych części garderoby turysty górskiego są skarpety trekkingowe. Czym one są i kiedy się sprawdzą?

Nie tylko buty

Buty do chodzenia po górach to oczywiście najważniejszy aspekt, o który powinien zadbać każdy turysta. Zapewniają one stabilność stopy, zapobiegają poślizgnięciu i chronią staw skokowy przed ryzykiem jego wykręcenia lub nawet zwichnięcia. W parze z odpowiednimi butami powinny iść skarpety trekkingowe, które uchronią stopę przed odciskami i odparzeniami.

skarpety trekkingowe

Czym są skarpety trekkingowe?

Skarpety trekkingowe to specjalnie zaprojektowana część garderoby, która chroni stopę podczas wielogodzinnego marszu. Zapewniają one komfort, ale nade wszystko chronią przed odparzeniami, odciskami i otarciami. Są one wykonane z wełny, która wykazuje idealne właściwości amortyzujące. Dzięki temu, skarpety redukują odczuwalność wstrząsów. W wełnie znajduje się olbrzymia ilość porów, co powoduje, że skarpety odprowadzają pot i świetnie utrzymują ciepło. Skarpety chronią zatem stopę przed przemarznięciem, nawet w przypadku zamoczenia buta.

Polecamy www.polarsport.pl

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.