Deski snowboardowe damskie – czym się kierować podczas zakupu?

Posted by admin | Sporty zimowe | piątek 18 Listopad 2016 4:50 pm

deski snowboardowe damskieZakup deski snowboardowej to bardzo trudne wyzwanie. Przygotowując się do kupna należy wziąć pod uwagę parę czynników. Podczas zakupu deski snowboardowej, zarówno damskiej jak i męskiej, trzeb wziąć pod uwagę następujące czynniki:
– wzrost,
– waga,
– rozmiar buta,
– płeć,
– wiek (dorosły czy dziecko).
WZROST
Od wzrostu przyszłego użytkownika deski zależeć będzie jej długość. Do tej pory szacowało się, że deska powinna sięgać do brody, jednak teraz coraz częściej kupuje się deski dłuższe. W razie wątpliwości warto trzymać się starej, sprawdzonej zasady.
WAGA
Waga jest niezbędna do określenia twardości i elastyczności deski – ktoś o dużej wadze będzie używał deski twardszej. W swojej środkowej części snowboard jest wygięty i część ta nie dotyka podłoża. Od wagi zależy, czy ciężar ciała równomiernie się na niej rozłoży.
ROZMIAR BUTA
Jest on niezbędny podczas doboru talii snowboardu, czyli jej szerokości, ponieważ podczas jazdy, a przede wszystkim skrętów but nie ma prawa zahaczać o śnieg.
Użytkownicy snowboardu o dużym rozmiarze stopy, którzy mimo wszystko chcieliby korzystać z wąskiej deski, mogą skorzystać ze specjalnej platformy pod wiązania, dzięki czemu buty zostaną uniesione nad deskę.
PŁEĆ I WIEK

Wydawać by się mogło, że ten czynnik nie jest zbyt istotny, jednak coraz większą popularnością cieszą się specjalnie deski snowboardowe damskie, które tym różnią się od męskich, iż są od nich krótsze, a także posiadają węższą talię w stosunku do długości deski. Są także miększe (choć i o tym decyduje czynnik wagi), a także wyróżniają się efektowną kolorystyką.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.