Dlaczego modele rolek damskich różnią się od siebie?

Posted by admin | Deska | czwartek 22 Marzec 2018 1:19 pm

W ofertach producentów sprzętu sportowego można znaleźć wiele typów rolek damskich. Różnią się od siebie nie tylko kolorem i ceną; przede wszystkim mają odmienną konstrukcję. Dlaczego?

Typy rolek damskich

Sprzęt sportowy powinien być dostosowany przede wszystkim do umiejętności i doświadczenia osoby, daną dziedzinę. Tą samą zasadą rządzą się rolki damskie; poszczególne modele znacznie różnią się konstrukcją, wielkością kółek oraz budową buta, ponieważ przeznaczone są odmiennych technik jazdy, a także do różnych nawierzchni.

Sprzęt dla początkujących pań

Kobiety, które dopiero uczą się jeździć na rolkach powinny posiadać sprzęt, który charakteryzuje się stabilnością oraz pozwala na optymalne usztywnienie stawu skokowego. Najlepsze modele dla początkujących posiadają twarde kółka średniej wielkości oraz niezbyt sztywny but (dobrze, by cechował się także dobrą wentylacją, ponieważ to zacznie poprawia komfort jazdy). Ten typ rolek nazywany jest rolkami rekreacyjnymi lub rolkami fitness.

Zaawansowane techniki jazdy

Panie, które opanowały podstawy jazdy na rolkach mogą pokusić się o bardziej skomplikowany sprzęt. Producenci oferują warianty rolek przystosowane do wyścigów, akrobacji w skateparku czy jazdy w hokeja. Przed zakupem należy zastanowić się, w jaki sposób mają być wykorzystywane – rolki idealne do osiągania dużych prędkości mogą nie sprawdzić się w przypadku wykonywania trików i ewolucji na murkach i poręczach.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.