Ibuprom i Ibuprom Max – charakterystyka i skuteczność

Posted by admin | zdrowie | niedziela 24 Czerwiec 2018 10:29 am

Ibuprom jest jednym z częściej stosowanych środków przeciwbólowych przez Polaków. Jego zaletą jest wysoka dostępność i bezpieczeństwo – lek rzadko kiedy wywołuje skutki uboczne, przez co każdy może go stosować bez obaw o swoje zdrowie.

Ibuprom MaxCharakterystyka Ibupromu

W lekach takich jak Ibuprom i Ibuprom Max substancją czynną jest ibuprofen, substancja o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. W Ibupromie Max dawka ibuprofenu jest dwa razy większa, co czyni go skuteczniejszym w przypadku bólu o dużym nasileniu. Lek ten przeznaczony jest do doraźnego leczenia bólu o niskim i umiarkowanym nasileniu i mogą go przyjmować wszystkie osoby po 12. roku życia, bez konieczności konsultacji z lekarzem. Ibuprom sprawdza się w leczeniu migreny, bólu mięśni i stawów czy też bólów menstruacyjnych.

Skuteczność leku

Choć Ibuprom dobrze sprawdza się w leczeniu słabego bólu, może okazać się nieskuteczny w przypadku bólu o dużym nasileniu. Dlatego w przypadku ostrego bólu warto sięgnąć po Ibuprom Max, posiadający podwójną dawkę substancji aktywnej lub inne leki, przeznaczone do leczenia silnego bólu. Dużą zaletą tego leku jest jednak to, że jest dostępny w każdym sklepie i aptece, a stosowanie go jest bezpieczne dla każdej osoby powyżej 12. roku życia. Jest to więc jeden ze środków, po które bezpiecznie można sięgnąć w przypadku niespodziewanego bólu, choć nie zawsze wykazuje się on stuprocentową skutecznością.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.